Detalii noi despre avocatul vedetă, Valerian Mânzat. Cum e după gratii
Deținutul Valerian Mânzat se află pentru moment în Penitenciarul nr.13 din Chișinău și are un comportament corespunzător pe perioada detenției.
Foto: Agora.mdDespre aceasta a declarat pentru Știri.md, purtătorul de cuvânt al Administrației Naționale a Penitenciarelor, Oleg Pantea.
"Deținutul Valeriu Mânzat are un comportament corespunzător pe perioada detenției", a precizat Oleg Pantea.
Acesta, recent, a fost transferat din Penitenciarul nr.2 Lipcani, în Penitenciarul nr.13, întrucât pe numele său a mai fost deschis un dosar penal.
Deputatul Grigore Novac a povestit în cadrul unei emisiuni realizată de studioul radio Sputnik Moldova că Valerian Mânzat stă într-o celulă obișnuită.
Totodată, deputatul socialist a spus că avocatul vedetă nu s-a plâns de condițiile de detenție.
Ultima oară Valerian Mânzat a fost surprins în imagini un an în urmă, îmbrăcat în costum de șeic. De atunci însă, nu este clar cum se simte și dacă s-a schimbat sau nu semnificativ.