548

Zlatan Ibrahimovic a văzut primul cartonaș roșu în Major Soccer League. Ce i-a făcut adversarului

Zlatan Ibrahimovic a văzut primul cartonaș roșu în Major Soccer League.

Zlatan Ibrahimovic a văzut primul cartonaș roșu în Major Soccer League

Atacantul lui Los Angeles Galaxy a fost eliminat în partida cu Montreal Impact, transmite Știri.md cu referire la publika.md.

În minutul 40, fotbalistul echipei canadiene Michael Petrasso l-a călcat din greșeală pe suedez, însă acesta i-a dat o palmă după ceafă adversarului.

Arbitrul partidei a cerut asistență video, a revăzut faza și apoi i-a arătat lui Ibrahimovic cartonașul roșu.

Chiar și fără suedez pe teren, trupa din Los Angeles s-a impus cu 1-0, grație golului marcat de Ola Kamara în minutul 75.

Ibrahimovic a marcat 3 goluri în 8 meciuri de la sosirea sa la Galaxy. Echipa fotbalistului de 36 de ani se află pe locul 7 în clasamentul conferinței de Vest.