388

Zimbru s-a apropiat la două puncte de Speranța

Chiar dacă a fost depunctată cu șapte puncte pentru că l-a folosit în cinci meciuri pe Alexandru Onica, care nu avea drept de joc, Zimbru mai are șanse să ocupe locul 4, ultimul care poate duce echipa în Europa League.

Zimbru s-a apropiat la două puncte de SperanțaZimbru s-a apropiat la două puncte de Speranța

Echipa antrenată de Sorin Colceag a obținut o victorie importantă în duelul cu Dinamo-Auto, scor 1-0, prin golul marcat de camerunezul Obekop, în minutul 89, transmite Știri.md cu referire la IPN.

Zimbru s-a apropiat la două puncte de Speranța, care a pierdut la Hâncești, în meciul cu Petrocub, cu 0-1. Golgheterul campionatului, Vladimir Ambros a marcat singurul gol în minutul 8 și a ajuns la cota 11 în actuala stagiune.

Zaria a rămas ultima în clasament, după ce a fost surclasată de Milsami, cu 0-3. Gazdele au marcat cele trei goluri în repriza secundă, prin Vadim Rață, Mihai Plătică și Alexandru Antoniuc. Victorie categorică a obținut și campioana Sheriff, 4-1 cu Sfântul Gheorghe. În actualul sezon au mai rămas de disputat două etape.