405

Victorie pentru Sheriff Tiraspol împotriva formației Petrocub Hâncești

Sheriff Tiraspol este în formă înaintea debutului în faza grupelor Ligii Campionilor.

Victorie pentru Sheriff Tiraspol împotriva formației Petrocub HânceștiFoto: publika.md

„Viespile” au învins acasă formația Petrocub Hâncești cu 2-0, într-un meci din cadrul etapei a 9-a a Diviziei Naționale de fotbal, transmite Știri.md cu referire la publika.md.

Scorul a fost deschis abia în minutul 71, atunci când Frank Castaneda a reușit să trimită balonul în poartă.

Peste 5 minute, noul jucător al lui Sheriff, mijlocașul Jasur Yakhshiboev a marcat primul lui gol în tricoul echipei tiraspolene.

Miercuri, 15 septembrie, Sheriff Tiraspol va înfrunta pe Șahtar Donețk, pe teren propriu, în UEFA Champions League.

Meciul va începe la ora 19:45 și va fi transmis în direct de PRIME, unde va fi comentat în limba română, dar și de CANAL 3, unde va avea comentariul în limba rusă.

Între timp, o altă partidă din Divizia Națională, dintre Sfântul Gheorghe Suruceni și Dinamo-Auto Tiraspol s-a încheiat cu victoria „automobiliștilor”, scor 1-0. Andrei Novicov a înscris singurul gol.