Sheriff Tiraspol și-a confirmat statutul de mare favorită în Divizia Națională

Formația Sheriff Tiraspol și-a confirmat statutul de mare favorită la titlu în Divizia Națională de fotbal.

Divizia Națională: Sheriff Tiraspol și-a confirmat statutul de favorităFoto: Sheriff Tiraspol

Sheriff Tiraspol și-a confirmat statutul de mare favorită în Divizia Națională de fotbal

"Viespile" au câștigat fără drept de apel meciul de acasă cu Petrocub Hâncești, scor 4-1, în etapa a 8-a a competiției, trasmite Știri.md cu referire la Publika.md.

Gabrijel Boban a înscris primele două goluri ale gazdelor, în minutele 27 și 42.

Petrocub a redus din diferență în debutul reprizei secunde, prin Dan Taras. Acesta a fost primul gol încasat de Sheriff în această ediţie a Diviziei Naţionale.

Speranțele oaspeților la un rezultat pozitiv au fost spulberate de Frank Castaneda și Charles Petro, care au înscris alte două goluri și au completat victoria formației tiraspolene.

Sheriff Tiraspol este liderul clasamentului, cu 24 de puncte acumulate, iar Petrocub rămâne pe locul secund, cu 19 puncte.

Tot aseară, Milsami Orhei a dispus de Dinamo-Auto cu 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de Sergiu Nazar. "Vulturii roșii" sunt pe locul patru în clasament, cu 14 puncte la activ.