7771

Sheriff Tiraspol, învins de Manchester United

Sheriff Tiraspol și Manchester United s-au întâlnit în această seară pe stadionul Zimbru din Chișinău, după ce ambele au fost participante în grupele UEFA Champions League în stagiunea trecută.

Super-clubul britanic a învins pe Sheriff Tiraspol cu scorul 2-0, transmite Știri.md cu referire la replicamedia.md.

Două goluri au fost marcate de „diavolii roșii” pe parcursul primei reprize. Primul gol a fost marcat de Jadon Sancho în min. 17, iar în min. 39, Cristiano Ronaldo a dat gol în poarta lui Koval cu un șut puternic de la unsprezece metri.

(20:24) Al doilea gol din prima repriză, în meciul dintre Sheriff Tiraspol și Manchester United. Golul a fost bătut în poarta campioanei Moldovei, de Cristiano Ronaldo.

(20:04) Manchester United conduce Sheriff Tiraspol cu 1:0

Arbitru: Paweł RACZKOWSKI
Asistenți: Radosław SIEJKA și Adam KUPSIK
Al 4-lea oficial: Tomasz MUSIAL
Arbitrul asistent video: Pawel MALEC (toți, Polonia)

Sheriff: 35.Maksym KOVAL, 2.Patrick KPOZO, 6.Stjepan RADELJIC (c), 7.Abou OUATTARA, 8.Mouhamed DIOP, 10.Cedric BADOLO, 15.Gaby KIKI, 18.Moussa KYABOU, 20.Armel ZOHOURI, 61.Ibrahim Akanbi RASHEED, 80.Iyayi ATIEMWEN
Rezerve: 1.Dumitru CELEADNIC, 33.Serghei PAȘCENCO, 4.Heron CRESPO DA SILVA, 11.Felipe VIZEU, 12.Abdoul MOUMOUNI, 17.Salifu MUDASIRU, 28.PERNAMBUCO, 42.Renan GUEDES
Antrenor: Stjepan TOMAS

Manchester United: 1.David DE GEA, 6.Lisandro MARTINER, 7.Cristiano RONALDO, 8.Fernandes BRUNO FERNANDES (c), 12.MALACICA, 14.Christian ERIKSEN, 19.Raphael VARANE, 20.Diogo DOLOT, 21.ANTONY, 25.Jadone SANCHO, 39.Scott MC TOMINAY
Rezerve: 22.Tom HEATON, 50.Ratek VITEK, 2.Victor LINDELOF, 5.Harry MAGUIRE, 17.FRED, 18.CASEMIRO, 23.Luke SHAW, 36.Anthony ELANGA, 49.GARNACHO, 55.IQBAL, 56.MCNEIL