582

Sheriff Tiraspol a învins Dinamo-Auto cu un scor incredibil de 7:0

Echipa tiraspoleană FC Sheriff a învins cu un scor de 7:0 echipa FC Dinamo-Auto, în cadrul meciului disputat duminică, 28 noiembrie, pe stadionul din Tiraspol.

Sheriff Tiraspol a învins Dinamo-Auto cu un scor incredibil de 7:0Foto: realitatea.md

Cel care a deschis scorul a fost atacantul Momo Yansane (1-0), transmite Știri.md cu referire la realitatea.md.

Șase minute mai târziu, acesta a semnat dubla (2-0), oferind un mare avantaj clubului său.

Pentru jucătorul guineean, este o performanță bună după o pauză lungă din cauza unei accidentări.

De la începutul sezonului, Momo Yansané a marcat 6 goluri la clubul din Moldova.

Fernando Constanza a marcat în minutul 27. A urmat golurile marcate de Sebastien, Dimitris Koloovos, Basit Khalid și Franck Castaneda.

FC Sheriff a ajuns să câștige cu un scor de 7 goluri la 0.

În așa fel, FC Sheriff a urcat pe locul doi în clasamentul Diviziei Naționale, după FC Petrocub.