main logo
411

Sfântul Gheorghe Suruceni și-a încheiat aventura în Cupele Europene

Sfântul Gheorghe Suruceni și-a încheiat aventura în Cupele Europene.

Vicecampioana Moldovei a fost eliminată din turul doi preliminar al Ligii Europei de celebra formației sârbă Partizan Belgrad, transmite Știri.md cu referire la Publika.md.

În partida de aseară jucată pe stadionul Zimbru, Sfântul Gheorghe a fost învinsă cu 1-0, însă a încasat golul abia în prelungiri. În timpul regulamentar a fost 0-0, iar oaspeții au marcat abia în minutul 104 din penalty care a fost executat de fostul mijlocaș al formațiilor ȚSKA Moscova și Rubin Kazan, Bibras Natcho.

Astfel, după eliminarea echipei din Suruceni, Moldova a rămas doar cu o reprezentantă în competițiile continentale intercluburi – campioana Sheriff Tiraspol.

După meciurile de aseară din preliminariile Ligii Europei, "viespile" și-au aflat adversarul din turul trei preliminar. Este vorba despre gruparea irlandeză Dundalk, care a învins gruparea din Andorra Inter Club d'Escaldes cu 1-0.

Partida Sheriff - Dundalk este programat pentru 24 septembrie la Tiraspol.