main logo
301

Sfântul Gheorghe Suruceni a pierdut meciul amical cu FCSB

FCSB nu i-a dat nici o șansă echipei Sfântul Gheorghe Suruceni în meciul amical, disputat la București. Gruparea română a surclasat formația pregătită de Stanislav Luca, scor 6-0.

Sfântul Gheorghe Suruceni a pierdut meciul amical cu FCSBFoto: publika.md

Adrian Șut, Andrei Cordea și Ianis Stoica au marcat câte un gol în prima repriză, transmite Știri.md cu referire la publika.md.

După pauză, FCSB a obținut un penalty în minutul 55, transformat de Andrei Dumiter. Scorul s-a păstrat până aproape de final, atunci când “roș-albaștrii” au mai înscris de două ori, prin Ivan Mamut și același Andrei Dumiter.

Pentru FCSB urmează un alt amical cu Zimbru Chișinău, în ziua de 2 iulie, pe stadionul “galben-verzilor”.

Sfântul Gheorghe Suruceni se pregătește de primul tur preliminar al UEFA - Europa Conference League.

“Sfinții” vor întâlni formația slovenă Mura, iar primul meci va avea loc în data de 7 iulie, la Chișinău.