0
Sfântul Gheorghe a învins-o pe Milsami cu 3-1
88
0

Sfântul Gheorghe a învins-o pe Milsami cu 3-1, în ultimul meci al etapei a patra din Divizia Națională.

Formația din Suruceni acumulează 9 puncte și se menține pe podium. Pe primele două locuri se află Sheriff, cu maximum de puncte, și Petrocub, care are 10 puncte la activ, transmite Știri.md cu referire la IPN.

Prima repriză a meciului Sfîntul Gheorghe - Milsami s-a încheiat nedecis, scor 1-1. La golul lui Volkov, oaspeții au replicat prin Nazar.

După pauză, Suvorov și-a trecut în cont dubla, după ce a transformat două lovituri de la 11 metri.

„Ne-am dorit victoria în fața unei echipe bune, care în primele trei etape nu încasase niciun gol”, a declarat antrenorul echipei Sfântul Gheorghe, Serghei Cebotari.

În perioada 21-23 iulie, sunt programate meciurile etapei a cincea după următorul program: Zimbru - Codru, Florești - Speranța, Petrocub - Dacia-Buiucani, Dinamo-Auto - Sfântul Gheorghe și Milsami - Sheriff.