347

S-a jucat prima etapă din Divizia Națională

Echipele Sfântul Gheorghe și Dinamo-Auto sunt liderii Diviziei Naționale după prima etapă. Ambele au obținut victorii categorice în runda inaugurală.

Sfântul Gheorghe a învins-o în mod surprinzător pe Milsami, cu 3-0, la Chișinău. Golurile au fost marcate în repriza secundă de Carastoian, Plămădeală și Mandrîcenco, transmite Știri.md cu referire la IPN.

Dinamo-Auto s-a impus cu 3-0 în fața nou-promovatei Codru Lozova. Mihaliov a reușit dubla, iar Craev și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor.

Zimbru a găzduit-o pe Petrocub și a cedat cu 0-1. Pentru oaspeți a marcat Artiom Puntus în minutul 10. Victorie la limită a obținut-o și campioana Sheriff, 1-0 cu Speranța.

Tiraspolenii au înscris singurul gol în minutul 83, prin ucraineanul Andrii Bliznicenko. Etapa a doua se va disputa în perioada 29-30 martie.