534
Mariana Draguțan a obținut bronzul la Campionatul European Under 23 de Lupte Feminine
Luptătoarea Mariana Draguțan a cucerit medalia de bronz la Campionatul European de Lupte Feminine Under 23, care se desfășoară în perioada 15-17 martie curent la București, România.
![Mariana Draguțan a obținut bronzul la Campionatul European Under 23](https://i.simpalsmedia.com/point.md/news/809x456/e263ad1377ea576a966ccd977e4633b4.jpg)
Sportiva moldoveană a reușit să obțină medalia de bronz la categoria de până la 53 kilograme (U-23), după ce a surclasat-o pe adversara sa din Turcia, transmite Știri.md, cu referire la Moldpres.
Mariana Draguțan este sportiva Centrului de Pregătire a Loturilor Naționale, Maestră Internațională a Sportului.
Selectați modul de afișare a știrilor în flux
Spune-ne opinia ta