4471

Sheriff Tiraspol a pierdut meciul cu Inter Milano: Scorul final

Șirul victoriilor răsunătoare ale echipei Sheriff Tiraspol în faza grupelor din UEFA Champions League a fost întrerupt în meciul cu Inter Milano.

Sheriff Tiraspol a pierdut meciul cu Inter Milano: Scorul finalFoto: Getty Images

Scorul a fost deschis în prima repriză de către clubul de fotbal din Italia prin bosniacul Edin Džeko, transmite Știri.md.

Totuși, Sheriff Tiraspol a remizat prin Sebastian Thill în repriza a doua, dar scorul a fost adus la 2:1 de Inter Milano prin Nidal, iar Stefan De Vrij a stabilit scorul final la 3:1 în minutul 68.

Totuși, Sheriff rămâne lider după 3 etape și urmează să reîntâlnească la Tiraspol echipa din Italia.

Știri.md reamintește că, la 15 septembrie, Sheriff Tiraspol a învins în primul său meci din istorie în grupele Ligii Campionilor, cu scorul de 2-0, formația Șahtar Donețk.

Ulterior, clubul din Tiraspol s-a impus în fața echipei Real Madrid cu scorul de 2 la 1 în a doua etapă a grupelor UEFA Champions League.