3 august, 22:26
0
243

La Sângerei va avea loc Cupa Primarului 2022 la mini-fotbal

3 august, 22:26
0
243

La Sângerei vor avea loc competițiile din cadrul turneului ,,Cupa Primarului 2022”- ediția a doua la mini-fotbal între echipele de veterani din Republica Moldova.

La Sângerei va avea loc Cupa Primarului 2022 la mini-fotbalFoto:

În data de 6 august, la ora 9:00, pe terenul de fotbal din cadrul complexului sportiv ”Olimpiada 80” se vor desfășura competițiile din cadrul turneului ,,Cupa Primarului 2022”- ediția a II la mini-fotbal între echipele de veterani din Republica Moldova, transmite Știri.md.

Potrivit Primăriei, scopul este de a promova practicarea sportului, educarea tinerei generații în spiritul unui mod sănătos de viață, promovarea practicării sportului în orașul nostru și dezvoltarea spiritului competitiv în rândul sportivilor.

Turneul sportiv va avea loc sub patronajul Primăriei orașului Sângerei, cu respectarea strictă a tuturor măsurilor anti COVID-19.

În data de 6 august, la ora 9:00, pe terenul de fotbal din cadrul complexului sportiv ”Olimpiada 80” se vor desfășura competițiile din cadrul turneului ,,Cupa Primarului 2022”- ediția a II la mini-fotbal între echipele de veterani din Republica Moldova, transmite Știri.md.

Potrivit Primăriei, scopul este de a promova practicarea sportului, educarea tinerei generații în spiritul unui mod sănătos de viață, promovarea practicării sportului în orașul nostru și dezvoltarea spiritului competitiv în rândul sportivilor.

Turneul sportiv va avea loc sub patronajul Primăriei orașului Sângerei, cu respectarea strictă a tuturor măsurilor anti COVID-19.

Ați depistat o greșeală? Evidențiați cuvântul și apăsați
ctrl
+
enter

Loading...

Loading...