402

Judocanul Alin Bagrin, pe locul 5 la Jocurile Olimpice de tineret

Judocanul Alin Bagrin a ocupat locul 5 la Jocurile Olimpice de tineret de la Buenos Aires. El a debutat cu înfrângere în limitele categoriei de greutate 100 kg, fiind învins de viitorul premiant cu bronz, ungurul Zsombor Veg.

Judocanul Alin Bagrin, pe locul 5 la Jocurile Olimpice de tineretJudocanul Alin Bagrin, pe locul 5 la Jocurile Olimpice de tineret

În recalificări, Bagrin a obținut două victorii, cu Fleury Nihozeko (Burundi) și Abolfazi Shojaei (Iran), dar în meciul pentru medalia de bronz i-a cedat turcului Omer Aydin. Campion olimpic a devenit kazahul Bekarys Saduakas, transmite Știri.md cu referire la IPN.

La canotaj academic, Ivan Corșunov s-a clasat pe locul 6. El a ajuns la finiș al doilea în finala B, cu timpul 1:40.06. Câștigător a devenit ucraineanul Ivan Tyshchenko (1:32.47).