main logo
428

FC Liverpool nu renunță la lupta pentru titlu în Premier League

FC Liverpool nu renunță la lupta pentru titlu în Premier League. "Cormoranii" au învins-o pe Aston Villa cu 2-1 într-un meci restanță din cadrul etapei a 33-a.

FC Liverpool nu renunță la lupta pentru titlu în Premier LeagueFoto: marca.com

Gazdele au luat cu asalt poarta adversă chiar din primele minute de joc și au reușit să înscrie în minutul 3, autorul golului fiind Douglas Luiz, transmite Știri.md cu referire la publika.md.

Oaspeții au avut, însă, un răspuns instant. Joel Matip și-a trecut numele pe lista marcatorilor, după ce a trimis balonul plasă în urma executării unei lovituri libere.

FC Liverpool a marcat golul decisiv după pauză. Sadio Mane a profitat de pasa lui Luis Diaz și a făcut 2-1.

FC Liverpool, care a cucerit Cupa Ligii Angliei, va juca și în finala Cupei Angliei, dar și în cea a Ligii Campionilor.

Pe 28 mai, la Paris, discipolii lui Jurgen Klopp o vor înfrunta pe Real Madrid, iar meciul va fi transmis în direct de PRIME.