383

FC Liverpool, la un punct de liderul campionatului Manchester City

Soarta titlului în Premier League se va decide în ultima etapă. FC Liverpool a învins-o pe Southampton cu 2-1 în deplasare și este la un punct de liderul campionatului, Manchester City.

FC Liverpool, la un punct de liderul campionatului Manchester CityFoto: publika.md

A fost un meci cu emoții pentru "cormorani", care s-au văzut conduși în minutul 13. Nathan Redmond a deschis scorul cu un șut spectaculos. Oaspeții au egalat în minutul 27, prin Takumi Minamino, transmite Știri.md cu referire la publika.md.

FC Liverpool a marcat golul decisiv în repriza secundă. Joel Matip a înscris în urma executării un corner.

În ultima etapă, FC Liverpool o va întâlni pe Wolverhampton Wanderers, iar Manchester City va juca cu Aston Villa.

Pe 28 mai, discipolii lui Jurgen Klopp vor disputa finala Ligii Campionilor. "Cormoranii" o vor înfrunta pe Real Madrid într-un meci care va fi transmis în direct de PRIME și CANAL 3.