628

Echipa Sheriff Tiraspol a fost eliminată din Liga Campionilor

Sheriff a ratat calificarea în turul doi preliminar al Ligii Campionilor. Echipa din Tiraspol a câștigat meciul retur din deplasare cu Saburtalo Tbilisi, scor 3-1.

Echipa Sheriff Tiraspol a fost eliminată din Liga CampionilorFoto: ipn.md

În faza următoare a competiției a ajuns însă formația georgiană, grație victoriei din prima manșă cu 3-0, transmite Știri.md cu referire la IPN.

Sheriff a început excelent partida din Georgia și în primele 10 minute a înscris de trei ori, prin Latifi, Margvelașvili (autogol) și Tambe.

Saburtalo a redus din diferență în minutul 59, prin Rolovic. Sheriff a jucat în inferioritate numerică din minutul 73, după eliminarea lui Palcic.

Campioana Moldovei își va continua evoluția în preliminariile Ligii Europa. Sheriff va juca cu echipa ce va pierde dubla manşă dintre albanezii de la Partizani Tirana şi Qarabag din Azerbaidjan.