604

Divizia Națională: Petrocub Hâncești a învins echipa CSF Bălți

Petrocub Hâncești a învins în deplasare echipa CSF Bălți cu scorul de 2:1, în etapa a 19-a a Diviziei Naționale. Meciul a avut loc la Bălți, sâmbătă, 27 noiembrie.

Divizia Națională: Petrocub Hâncești a învins echipa CSF BălțiFoto: realitatea.md

CSF Bălți a deschis scorul în minutul 11 prin ucraineanul Serhii Molociko. Petrocub a egalat peste 23 de minute prin căpitanul Vladimir Ambros, transmite Știri.md cu referire la Realitatea.md.

La final, hânceștenii au înscris golul decisiv în minutul 89 din penalty, prin Vadim Gulceac.

Într-o altă partidă a etapei, Zimbru Chișinău a remizat cu Sfântul Gheorghe Suruceni, scor 1-1.

Jucătorii echipei Zimbru au marcat primii prin Okezi, iar cei de la Sfântul Gheorghe au egalat în repriza secundă prin golul lui Ilie Damașcan.

Așadar, Petrocub Hâncești este lider în clasament, având cu patru puncte mai mult decât Sheriff Tiraspol, care are însă cu patru meciuri mai puțin disputate.