main logo
1302

Cupa Moldovei la fotbal: Cine sunt semifinaliste. Surpriza de la Sheriff

Sheriff este singura echipă care s-a calificat în semifinalele Cupei Moldovei fără a avea nevoie de prelungiri. Tiraspolenii au învins-o pe teren propriu pe Milsami cu 4-1.

Cupa Moldovei la fotbal: Cine sunt semifinaliste. Surpriza de la SheriffFoto: știri.md

Columbianul Frank Castaneda a marcat trei goluri, dintre care două din penalty, transmite Știri.md cu referire la IPN.

Grecul Dimitrios Kolovos a înscris o dată, iar golul de onoare al oaspeților a fost marcat de Maxim Antoniuc.

Celelalte trei partide din sferturile de finală au avut nevoie de prelungiri după ce timpul regulamentar se încheiase cu același scor 1-1.

Până la urmă s-au consemnat următoarele rezultate: Sfîntul Gheorghe - Speranța 5-1, FC Florești - Petrocub 1-2 și Dinamo-Auto - Codru 2-1.

În semifinale se vor întâlni perechile Sheriff - Petrocub și Sfîntul Gheorghe - Dinamo-Auto.

Tragerea la sorți pentru stabilirea gazdelor va avea loc pe 22 aprilie, la ora 10:00.

Meciurile din penultimul act se vor juca pe 4 mai, iar finala este programată pentru 30 mai, la Chișinău.