578

Cine este următorul adversar al Sheriff-ului din Liga Campionilor

Următorul adversar al Sheriff-ului din Liga Campionilor, Real Madrid, este în formă bună. "Los Blancos" au obținut a treia victorie consecutivă în La Liga.

Cine este următorul adversar al Sheriff-ului din Liga CampionilorFoto: publika.md

Trupa lui Carlo Ancelotti s-a impus, aseară, în fața Valenciei cu 2-1, într-o partidă ce a avut loc pe "Mestalla", transmite Știri.md cu referire la publika.md.

"Liliecii" au deschis scorul prin Hugo Duro, iar madrilenii au dat un răspuns pe măsură pe final de meci. În minutul 88, Vinicius Junior a egalat, iar după alte două minute Karim Benzema a dat lovitura de grație.

După această partidă, Real Madrid a devenit liderul clasamentului, cu 13 puncte acumulate. Atletico Madrid are 11 puncte, iar Valencia și Real Sociedad câte 10.

Meciul mult așteptat dintre "galactici" și Sheriff Tiraspol din Liga Campionilor se va disputa pe "Santiago Bernabeu" și este programat pentru 28 septembrie.

Partida va începe la ora 22:00 și va fi transmisă în direct de PRIME, unde va fi comentată în limba română și CANAL 3, unde va avea comentariul în rusă.