738

Canoistul Serghei Tarnovschi a cucerit medalia de argint la turneul din China

Canoistul Serghei Tarnovschi a cucerit medalia de argint la turneul ICF Hangzhou Supercup pe distanța 3,4 km.

Serghei Tarnovschi a cucerit medalia de argint la turneul din China

Sportivul a înregistrat un timp de 16:35.941, transmite Știri.md cu referire la ipn.md.

Serghei Tarnovschi l-a devansat pe maghiarul Balazs Adolf, iar pe primul loc s-a clasat canoistul spaniol Jaime Duro.

La competiția care are loc în perioada 11-13 octombrie în Hangzhou, China participă 500 de sportivi.

Știri.md amintește că Serghei Tarnovschi s-a clasat pe locul III la Olimpiada de la Paris, după ce a fost devansat de reprezentanții Cehiei și Braziliei.

Totodată, Tarnovschi a cucerit medalia de aur în proba de 500 de metri la Mondialele din Uzbekistan. El a înregistrat timpul de un minut, 47 de secunde și 312 sutimi de secundă.