1163

Brazilia s-a calificat în sferturi, după victoria împotriva Coreei de Sud

Reprezentativa Braziliei a învins, luni, cu scorul de 4-1, selecţionata Coreei de Sud, şi s-a calificat în sferturi la Cupa Mondială.

Brazilia s-a calificat, după victoria împotriva Coreei de Sud

Min. 76 - Coreea de Sud reduce din diferență prin Seung-Ho Paik care face patru la unu.

Min. 36 - Lucas Paqueta se trece și el pe lista marcatorilor și face patru la zero pentru Brazilia.

Min. 29 - Lecție de fotbal din partea Braziliei care face trei la zero prin Richarlison după o fază de echipă.

Min. 11 - Neymar transformă un penalti și face doi la zero pentru Brazilia.

Min. 7 - Vinicius Junior deschide scorul pentru Brazilia după ce a primit o pasă perfectă.

A început meciul.

Brazilia s-a calificat ăn optimile de finală după ce a câștigar Grupa G. "Selecao" a trecut de Serbia (2-0) și de Elveția (1-0), dar a pierdut în fața Camerunului (0-1), transmite Știri.md cu referire la protv.ro.

Coreea de Sud a reușit o calificare miraculoasă în "optimi". Asiaticii au terminat pe locul 2 în Grupoa H, după ce au învins Portugalia în ultima rundă, scor 2-1, cu un gol marcat de Hee-Chan Hwang în minutele de prelungire. În celelalte două meciuri, sud-coreenii au remizat cu Uruguay (0-0) și au fost învinși de Ghana (2-3).

Echipele probabile:

Brazilia: Alisson - Militao, Marquinhos, Silva, Danilo - Paqueta, Casemiro, Neymar - Raphinha, Richarlison, Vinicius Jr.

Selecționer: Tite

Coreea de Sud: Seung-Gyu - Moon-Hwan, Kyung-Won, Young-Gwon, Jin-Su - In-Beom, Woo-Young; Hee-Chan, Kang-In, Heung-Min Son - Gue-sung

Selecționer: Paulo Bento

Cine va arbitra meciul Brazilia - Coreea de Sud

La această partidă, FIFA a delegat o brigadă de arbitri din Franța. La centru se va afla Clément Turpin, iar asistenți vor fi Nicolas Danos și Cyril Gringore.