2764

Asistentul care l-a înfuriat pe Cristiano Ronaldo, dat afară de la EURO

Olandezul Mario Diks, cel din cauza căruia i-a fost refuzat golul lui Cristiano Ronaldo în prelungirile meciului cu Serbia, a fost exclus chiar de compatriotul său, „centralul” Danny Makkelie.

Pentru Mario Diks, asistentul olandez care nu a văzut că mingea a depășit linia porții la șutul lui Ronaldo, refuzându-i golul în prelungiri la Serbia - Portugalia 2-2, această greșeală poate însemna și sfârșitul carierei, la 44 de ani, transmite Știri.md cu referire la gsp.ro.

Tușierul care l-a enervat pe Cristiano Ronaldo: „Mă gândeam doar la EURO”

Batavul tocmai a ratat Euro! „Centralul” Danny Makkelie l-a anunțat că l-a exclus din brigada sa.

„Mi-a spus că vrea să continue cu alt tușier, pentru că nu mai are încredere în cooperarea noastră”, a declarat Diks.

”Sunt foarte dezamăgit. Mă gândeam doar la turneul final. Pentru mine, s-a dus Euro”.

„Centralul” i-a cerut scuze selecționerului portughez

Cristiano s-a înfuriat văzând că nu i se validează acel gol. Și-a aruncat banderola pe gazon înainte de a ieși de pe teren. Arbitrii nu au beneficiat nici de VAR, nici de ajutorul tehnologiei pentru linia porții.

La sfârșitul întâlnirii din preliminariile CM 2022, Danny Makkelie i-a cerut scuze selecționerului lusitan Fernando Santos.