main logo
4716

Urmărire cu Poliția: Detalii despre filmul care se filmează la Chișinău

În aceste zile, Chișinăul se transformă într-un veritabil platou de filmare pentru „Puterea Dragostei”, noul lungmetraj regizat de Ivan Naniev, continuarea filmului „Puterea Probabilității”. Producția surprinde prin scene de acțiune intense, inclusiv urmăriri cu mașini de lux și intervenții ale forțelor de ordine.

Urmărire cu Poliția: Detalii despre filmul care se filmează la ChișinăuColaj: Știri.md

Mai multe echipaje ale Poliției au fost surprinse recent pe bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt, în timpul unei secvențe filmate care a inclus și focuri de armă, provocând interes și speculații printre trecători și utilizatorii rețelelor sociale, transmite Știri.md.

Echipa de producție a confirmat că aceste scene fac parte din filmările „Puterea Dragostei” și a mulțumit cetățenilor pentru înțelegerea și răbdarea manifestată în contextul inconvenientelor temporare cauzate de activitățile cinematografice.

„Puterea Dragostei” este o dramă contemporană cu elemente de thriller psihologic și acțiune, care aduce în prim-plan teme actuale, în decorul autentic al Capitalei R. Moldova. Lansarea filmului este programată pentru această iarnă.

Citește și: Echipaje de Poliție și focuri de armă în Chișinău: Reacția autorităților

Expediați-ne o știre

Ați aflat ceva interesant? Împărtășiți știrea cu toată lumea!
Prin apăsarea butonului «Adăugați» D-vstră acceptați condițiile publicării