point Logo
main logo
main logo
1858

Țeavă spartă pe Albișoara: Furnizarea apei, sistată. Precizările Primăriei Chișinău

O țeavă de apeduct s-a spart în această dimineață pe strada Albișoara din Chișinău, în zona Ismail. Potrivit Primăriei Chișinău, în urma avariei, furnizarea apei a fost sistată imediat după constatarea defecțiunii.

Țeavă spartă pe Albișoara: Furnizarea apei, sistată. Precizările Primăriei ChișinăuFoto: Primăria Chișinău/Facebook

Între timp, echipele de intervenție ale Apă-Canal Chișinău au fost mobilizate la fața locului pentru remedierea problemei, transmite Știri.md.

Autoritățile precizează că apa acumulată pe carosabil a fost evacuată, iar serviciile municipale intervin pentru curățarea străzii.

Din cauza incidentului, transportul public a fost temporar sistat în zonă, însă, potrivit Primăriei, acesta a revenit între timp la traseul obișnuit.

Lucrările de remediere sunt în desfășurare.


știri.md
Publicitatea ta poate fi aici