0
Sheriff a obținut a 10-a victorie consecutivă în campionat
129
0

Sheriff Tiraspol a obținut a 10-a victorie consecutivă în Divizia Națională: 3-0 cu Dinamo-Auto.

Mihail Ghecev a reușit o dublă, iar scorul final a fost stabilit de golgheterul campionatului Robert Tambe, în minutul 84, transmite Știri.md cu referire la IPN.

„A fost foarte cald. Am jucat cu mai multe rezerve. Au fost momente bune și mai puțin bune”, a declarat antrenorul echipei Sheriff, Zoran Zekic.

Zimbru a obținut a doua victorie a stagiunii: 2-1 cu Speranța. Maxim Șoimu a deschis scorul în minutul 25, dar oaspeții au egalat peste 7 minute, prin camerunezul Fabrice Ambassa. Golul victoriei a fost marcat de Vadim Călugher, în minutul 64.

În celelalte două partide ale etapei a 17-a, s-au înregistrat rezultatele: Milsami - Petrocub 0-3 și Sfîntul Gheorghe - Codru 1-0.

În clasament, Sheriff și-a păstrat avansul de 11 puncte față de Sfântul Gheorghe. Podiumul este completat de Petrocub. Singura echipă care nu a obținut măcar o victorie este nou-promovata Codru.