Poliția a identificat bărbatul al cărui cadavru a fost găsit în Răut
Inspectoratul General al Poliției anunță că a identificat bărbatul al cărui cadavru a fost găsit, la data de 3 ianuarie curent, în râul Răut, pe teritoriul raionului Râșcani.
![Poliția a identificat bărbatul al cărui cadavru a fost găsit în Răut](https://i.simpalsmedia.com/point.md/news/809x456/874de50aa467519beb59676b7102d23c.jpg)
Potrivit Poliției, bărbatul era locuitor al municipiului Bălți, transmite Știri.md.
În context, oamenii legii au mulțumit cetățenilor pentru implicare, în vederea identificării bărbatului.
Cadavrul bărbatului a fost depistat marți, 3 ianuarie, pe râul Răut, în apropierea satului Corlăteni, raionul Râșcani.
Ulterior, Poliția a solicitat ajutorul cetățenilor pentru identificarea acestuia, precizând că acesta are vârsta de aproximativ 60-70 de ani. Pe corp și mâini avea mai multe tatuaje. La momentul depistării cadavrului, bărbatul purta adidași cu inscripția „Reebok”, era îmbrăcat într-o pereche de blugi albaștri, hanorac bej cu roșu și geacă neagră. În cadrul cercetării la fața locului și examinării cadavrului a fost depistat și ridicat un set de chei.
Citește și: Cadavrul unui bărbat, găsit în râul Răut: Ce spune Poliția
Spune-ne opinia ta