main logo
4804

O tânără, cerută în căsătorie la concertul Festivalul Absolvenților

Un moment romantic a avut loc aseară, 15 iulie, în cadrul etapei a doua a Festivalului Absolvenților 2025. În fața a zeci de mii de spectatori, un tânăr a urcat pe scenă pentru a-și cere iubita în căsătorie.

O tânără, cerută în căsătorie la concertul Festivalul AbsolvențilorFoto: Captură ecran

Momentul a fost pregătit în prealabil, iar în sprijinul tânărului a venit Renato Usatîi, care a urcat pe scenă și l-a invitat pe acesta, împreună cu partenera sa, transmite Știri.md cu referire la independent.md.

După câteva cuvinte adresate publicului, Usatîi a oferit cuplului microfonul, iar tânărul și-a exprimat intenția de a-și uni destinul cu cea alături de care se află de doi ani și jumătate. Domnișoara a spus „Da”.

Amintim că, și pe data de 2 iulie, în centrul Chișinăului a avut loc un asemenea eveniment – primul concert din cadrul Festivalului Absolvenților – 2025. Pe scenă au urcat Macan, Basta, Iuliana Beregoi și Andreea Bostanica. Inițiatorul și moderatorul serii a fost Renato Usatîi, care a propus ca acest festival să devină o tradiție.

Expediați-ne o știre

Ați aflat ceva interesant? Împărtășiți știrea cu toată lumea!
Prin apăsarea butonului «Adăugați» D-vstră acceptați condițiile publicării