main logo
3584

Maxim Lebedinschi se retrage din politică. Ce va face fostul membru CEC

Fostul membru al Comisiei Electorale Centrale Maxim Lebedinschi anunță că se retrage din politică, după o carieră de mai bine de 12 ani în politică.

Maxim Lebedinschi se retrage din politică. Ce va face fostul membru CECFoto: Maxim Lebedinschi/Facebook

Într-o postare pe pagina sa de Facebook, Lebedinschi a scris că prin decizia Biroului Permanent al Uniunii Juriștilor din Moldova a fost ales Director Executiv al Uniunea Juriștilor din Moldova, transmite Știri.md.

„După 12 ani de politică, am decis să mă retrag de pe acest tărâm și să mă concentrez pe activitatea profesională. Astăzi, prin decizia Biroului Permanent al Uniunii Juriștilor din Moldova am fost ales Director Executiv al Uniunea Juriștilor din Moldova. Pe această cale, vă informez că în continuare, prioritatea mea va fi promovarea și apărarea intereselor la fiecare breaslă juridică în parte și a marii familii a Uniunii Juriștilor per ansamblu”, a scris Lebedinschi.

El a mai scris că împreună cu colegii săi vor realiza mai multe idei ce vor fortifica principiile statului de drept.

„Astfel, mulțumesc colegilor pentru încrederea și susținerea acordată. În cel mai scurt timp, voi prezenta detalii despre proiectele și ideile ce urmează să le realizez alături de colegii”, a conchis Lebedinschi.

Expediați-ne o știre

Ați aflat ceva interesant? Împărtășiți știrea cu toată lumea!
Prin apăsarea butonului «Adăugați» D-vstră acceptați condițiile publicării