• 0
  • 0
  • 0
  • 1
  • 0
1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 1
  • 0
1
81

Mai multe localități din țară vor rămâne temporar fără lumină

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, “RED Union Fenosa” anunţă că vineri, 15 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Botanica:

str.Astronauților 2A, Plopilor 3/2, 3/3, Dacia 9999 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

str.Burebista 23-29, 41, 46, 66-134, 999, Butucului 53B, Sarmizegetusa 41, 43, 43/2, 43/3, 43/4, 43/5, 45, 45/1, 45/2, 47, 47A, 47/3, 53, 88, 92, 96, 96/1, 96/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

str.Cuza Vodă 51/2, Grenoble 134/2, Nuferilor 2C - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

2. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:

s.Trușeni: str.S.Lazo, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

3. Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.Matei Basarab 5/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

4. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:

or.Cricova: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Colosov, Cricova, Dimitrie Cantemir, Mihail Frunze, Minerilor, Mioriţa, Păcii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

5. Anenii Noi:

s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Mereni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

s.Mereni: str. 1 Mai, 31 August 1989, 8 Martie, Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Cucoarelor, Cutezanţei, Dacia, Delniţei, Dumbravei, Garoafelor, Hotinului, Ion Creangă, Mărţişor, Mereni, Mihai Eminescu, Nicolae Costenco, Prieteniei, Speranţei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Unirii, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Roșcani - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

6. Basarabeasca:

or.Basarabeasca: str.Alexandr Puşkin JD, Basarabia str-la JD, Depoului Jd, Matrosov, Matrosov JD, Mira Jd, Raketnaea JD, Vladimir Maiacovski JD - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

7. Cahul:

or.Cahul: str.Mihai Viteazul, Sanatoriului, Vulcăneşti şos - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

s.Colibași: str.on Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 16:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Pelinei - parțial, în intervalul de timp între 15:30 - 16:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Taraclia de Salcie - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

8. Cantemir:

s.Leca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

9. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Comrat: str.Lenin - parțial, în intervalul de timp între 14:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

or.Comrat: str-la Boris Glavan, Cikalov, Coroleva, Dorojnîi str-la, Gheorghi Jucov, Gheorghi Jucov str-la - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

or.Vulcănești: str. 25 Let Moldavii, Ananieva, str-la Ananieva, H.Rașculeva, N.Vatutin - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:55 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

or.Vulcănești: str.Pesceanaia, Sovetscoi Moldavii, Șciors - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Bugeac: str.Pavlova, Miciurin - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Cazaclia: str.Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Ferapontievca: str.Iurie Gagarin - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului 

10. Călăraşi:

s.Bahmut, st.Bahmut - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

s.Țibirica, s.Schinoasa - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

11. Căuşeni:

or.Căușeni: str.A.Mateevici - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

or.Căușeni: str.Alba Iulia, Alecu Russo, Anna şi Alexandru, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Ion Iachir, Mihai Kogălniceanu, Mitropolit Varlaam, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 4 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 5 s-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

or.Căușeni: str.D.Cantemir, M.Gorikii, M.Eminescu, str-la Păcii - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Baccealia: str.Mircea cel Bătrîn, s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA 

12. Cimişlia:

s.Bașcalia: str.Fîntînilor, Zelionaia - parțial, în intervalul de timp între 12:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Bașcalia: str.Ion Creangă, Mihai Eminescu, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Victoria - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

13. Criuleni:

or.Criuleni: str. 31 August, Bul.Biruinţa - parțial, în intervalul de timp între 09:55 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Mașcăuți - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

14. Hînceşti:

or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Chișinăului, Cogîlnic, Gh.Cojbuc, S.Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Chișinăului, Gh.Asachi, M.Drăgan, M.Sadoveanu, Mușatinilor, O.Goga, Regele Decebal - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

15. Ialoveni:

s.Gangura, s.Răzeni, s.Mileștii Noi, s.Moleștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Suruceni - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Țipala - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA 

16. Leova:

or.Iargara: str.Cosmonavtov, Dumbrava Roşie, Luceafărul, Nagornaea, Nicolai Nekrasov, Stepnaea, Vasile Lupu, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

17. Nisporeni:

s.Drojdieni - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

18. Orhei:

or.Orhei: str.M.Eminescu, Paghis, S.Trofim, V.Lupu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Jora de Jos - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Mitoc - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Pohorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Step-Soci, s.Budăi - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Susleni - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 16:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor 

19. Străşeni:

s.Gălești - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Micleușeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Țigănești - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

20. Ştefan Vodă:

s.Olănești: str. 31 August, Alexandru cel Bun, Florilor, M.Frunze, N.Pirogov - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Slobozia: str.A.Pușkin, Cotovschi, Gagarin, Primăverii, Ștefan cel Mare, Jukovski - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Talmaza: str. 27 August, Florilor, Gagarin, Izvoarelor, Miciurin, V.Tereșcova - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

21. Taraclia:

s.Congaz: str.Lenin 222A - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Copceac: str.Grigore Cotovschi, Miciurin, Micurina str-la, Orehovaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

22. Teleneşti:

or.Telenești: str. 1 Mai, 31 August 1989, 40 Ani ai Biruinţei, Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Alexandru Hîjdeu, Alexandru Ioan Cuza, Alexandru Marinescu, Alexandru Marinescu str-la, Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Barbu Lăutaru, Boris Glavan, Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Ciprian Porumbescu str-la, Codrilor, Cojocaru, Constantin Negruzzi, Constantin Negruzzi str-la, Constantin Stamati, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doinelor, Dosoftei, Dragos Voda, Eugen Coca, Gheorghe Coşbuc, Igor Vieru, Ion Callimachi, Ion Creangă, Ion Neculce, Ion Soltîs, Ion Vataman, Izvoraş, Livezilor, Liviu Deleanu, Luceafărul, Matei Basarab, Maxim Gorki, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Moraru V., Nicolae Milescu Spătaru, Nicolai Pirogov, Nouă, Ovidiu, Ovidiu str-la, Pavel Boţu, Petru Rareş, Renaşterii, Serghei Lazo, Ştefan Neaga, Ştefan Neaga str-la, Teleneşti, Timoşenco, Traian, Tudor Vladimirescu, Valeriu Cupcea, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Viilor, Zelionaia, s.Mihalașa, s.Mihalașa Nouă - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 15:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Verejeni - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 16:30 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.