186
0
Mai multe localități din Moldova vor rămâne fără lumină pe 23 mai
186
0

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor „Red Union Fenosa" anunţă că joi, 23 mai 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:

Foto: agora.md
1. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Ion Creangă 74, 74/1, 74/3 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

str.Lisabona 2/1 - în intervalul de timp între 10:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

str.Lisabona 2/3 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:

or.Durlești: str.T.Vladimirescu, Junimii, Creangă, Durlești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene 

3. Chişinău, sectorul Centru:

str.P.Movilă 35, 57, T.Ciorbă 32/1, 32/2, bd.Ștefan cel Mare 180, 182, 184 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

4. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:

s.Bubueci: str.Bubueci 9999, Livezilor 29/3, T.Bubuiog 1, 1C, 2D, 999, str-la T.Bubuiog 7, 10 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

5. Chișinău, sectorul Ciocana

str.Uzinelor 186/5, 188, 198, 204/1, 208, 210/1, 210/2, 214 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

6. Anenii Noi:

s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Humulești - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor 

7. Basarabeasca

s.Abaclia: str.Alexandru Donici, Dacia, Dimitrie Cantemir, Ion Secrieru, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, Serghei Lazo, Spitalului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA 

8. Cahul:

or.Cahul: str.A.Mateevici, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Brînza: str.Lenin, Drujbî, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 14:30 - 16:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Găvănoasa - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

9. Cantemir:

s.Cociulia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Porumbești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA 

10. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Ceadîr Lunga: str.Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Congazcic: str.Iurie Gagarin, Mira, Mitula, Novaea, Sadovaea, Şcolinaea, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Gaidar - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA 

11. Călăraşi:

or.Călărași: str.Călăraşilor, Frăţie 1 str-la, Frăţiei - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Peticeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Seliştea Nouă: str.Călăraşilor, Călăraşilor 1 str-la, Călăraşilor 2 str-la, Dostoevscaea, Frăţiei, Frăţiei 1 str-la, Miciurin, Nucarilor, Seliştea Nouă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zavodscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Temeleuţi: str.Lenin, Temeleuţi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Vălcineţ: str. 1 Mai, Alexandru cel Bun, Codrilor, Decebal, Dragoş Vodă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Volcineţ - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

12. Căuşeni:

s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Hagimus: str. 2 Decembrie, 27 August, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Basarabia, Căile Ferate, Cişmelelor, Cuza-Vodă, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Gavriil Musicescu, Gheorghe Asachi, Hagimus, Hîrtopului, Ilie Sajin, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Păcii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Săiți - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului 

13. Cimişlia:

s.Codreni, s.Sagaidacul Nou, s.Satul Nou - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

14. Criuleni:

s.Răculești - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor 

15. Hînceşti:

or.Hîncești: str-la Bucovina, Florilor, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Taras Şevcenco str-la, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Boghiceni, s.Ivanovca - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Drăgușeni - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Mingir - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

consumator cu contract terminat fortat NLC 7002558, 7002559 - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

16. Ialoveni:

or.Ialoveni: str. 31 August 1989, Alexandru Cristea, Alexei Mateevici, Betania, Grigore Vieru, Ialoveni, Moldova, Cireşilor, Izvoraş, Poeniţa, Spicului, Timişoara, s.Sociteni (cons.Juridici) - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 21:05 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

or.Ialoveni: str.Gheorghe Asachi, Ghioceilor, Independenţei, Işnovăţ, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Răzeşilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zodiac - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Mileştii Mici: str.Mihai Bărcă, Mileştii Mici, Stelea - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Nimoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Rezeni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Ruseștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 12:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA 

17. Leova:

s.Cneazeva, s.Sărăteni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

18. Nisporeni:

s.Heleșteni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Iurceni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Șendreni, s.Vărzărești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Șîșcani - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

19. Orhei:

or.Orhet: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Cucuruzeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Pohrebeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

20. Străşeni:

or.Strașeni: str.Mihai Eminescu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Vorniceni: str. 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Barbu Lăutaru, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Burebista, Constantin Balaur, Dimitrie Cantemir, Doctor Chiriac, Dragoş Vodă, Eugen Coca, Georghe Asachi, Grigore Ureche, Ion Creangă, Ion Mocanu, Liviu Deleanu, Mihai Eminescu, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Varlaam, Morilor, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Pantelimon Halippa, Petru Rareş, Protoereul Erofei, Sfatul Ţării, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tudor Vladimirescu, Vasile Marin, Voiciulis, Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

21. Ştefan Vodă:

s.Căplani: str.Caplanî, Lenin, Recinaea, Sov.Armii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Purcari: Alexandru cel Bun, Boris Glavan, Dimitrie Cantemir, Eliberatorilor, Gastelo, Grigore Cotovschi, Grigore Vieru, Lenin, Libertăţii, Maxim Gorki, Miciurin, Mihail Frunze, Purcari, Serghei Lazo, Stefan cel Mare şi Sfînt, Suvorov, Tineretului - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

22. Teleneşti:

s.Ciulucani - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 16:10 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.

Citește și
article image
O stradă din centrul Capitalei va rămâne temporar fără apă
1
81
article image
Deconectări de lumină în Capitală și în mai multe...
0
86
article image
Adrese din țară care rămân temporar fără energie electrică
0
77
article image
O stradă din Capitală va rămâne temporar fără apă la...
0
110