point Logo
main logo
main logo
896

Livrarea gazelor, sistată temporar pe mai multe străzi din Durlești

Pe mai multe străzi din orașul Durlești, livrarea gazelor naturale va fi suspendată pe parcursul zilei de luni, din cauza lucrărilor tehnice la rețeaua de distribuție. Potrivit Energocom, măsura este necesară pentru asigurarea unei alimentări sigure și eficiente cu gaze.

Livrarea gazelor, sistată temporar pe mai multe străzi din DurleștiImagine simbol

Energocom precizează că întreruperea are loc în legătură cu efectuarea lucrărilor de punere sub presiune a unei instalații de racordare cu presiune medie, transmite Știri.md cu referire la IPN.

Intervențiile sunt realizate de operatorul sistemului de distribuție Chișinău-Gaz, între orele 09:00 și 17:00.

Sistarea temporară a gazelor va afecta consumatorii de pe străzile și stradelele Trandafirilor, Nicolae Sulac, Cireșilor, Bisericii, Voluntarilor, Boris Zavatin, Eremei Stratan, Mircești, Roșieru, Hora și Hotinului din Durlești.

Pentru informații suplimentare, cetățenii pot contacta operatorul de distribuție la numărul de telefon 1305.

ipn.md
Publicitatea ta poate fi aici