main logo
2885

Expoziția Food & Drinks, la Chișinău: Participă peste 150 de companii

Săptămâna viitoare, în perioada 15-18 mai, la Chișinău va avea loc expoziția Food & Drinks, dedicată industriilor alimentare. Peste 150 de companii vor prezenta inovații pentru dezvoltarea și modernizarea sectorului alimentar.

Expoziția Food & Drinks, la Chișinău: Participă peste 150 de companiiImagine simbol

Potrivit organizatorilor, evenimentul este dedicat industriilor alimentare, a celei de prelucrare, de ambalare, depozitare și a ospitalității culinare. Expoziția va avea loc la Moldexpo și va prezenta patru domenii specializate: Food & Drinks, Food Technology, Packaging Depot și HoReCa Expo, transmite Știri.md, cu referire la ipn.md.

Pe parcursul celor patru zile, vizitatorii vor avea posibilitatea să studieze echipamente moderne pentru industria alimentară, linii tehnologice de procesare, utilaje pentru ambalare și depozitare, precum și soluții integrate pentru sectorul HoReCa. 

De asemenea, vor fi organizate demonstrații tehnice, ateliere profesionale, prezentări tematice și sesiuni de degustare.

Programul de vizitare este stabilit pentru intervalul 15-17 mai, între orele 10:00 și 18:00 și în ziua de 18 mai, între orele 10:00-16:00. Accesul este liber.

Evenimentul este organizat de centrul expozițional Moldexpo, în colaborare cu Ministerul Agriculturii și Industriei Alimentare.

Expediați-ne o știre

Ați aflat ceva interesant? Împărtășiți știrea cu toată lumea!
Prin apăsarea butonului «Adăugați» D-vstră acceptați condițiile publicării