Descoperire macabră la Coșnița: Oseminte umane, găsite sub fundația unei case
Oseminte umane au fost descoperite ieri, 28 ianuarie, în localitatea Coșnița, raionul Dubăsari, în timpul unor săpături efectuate la fundația unei case. La fața locului a intervenit Poliția, iar cazul a fost înregistrat pentru stabilirea tuturor circumstanțelor.
Colaj: Știri.mdRămășițele au fost găsite de muncitorii care efectuau săpături sub fundația locuinței. Potrivit imaginilor video realizate la fața locului, din pământ au fost scoase un craniu, o mandibulă, dinți și alte fragmente osoase, transmite Știri.md.
Unul dintre muncitori spune, în înregistrarea video, că este pentru prima dată în cei zece ani de activitate când face o astfel de descoperire, menționând că oasele au fost găsite chiar sub fundația casei.
Ulterior, la fața locului au intervenit oamenii legii, care au securizat zona și au ridicat osemintele pentru investigații.
Poliția a confirmat cazul pentru Știri.md și a precizat că urmează să fie efectuată o expertiză pentru a stabili vechimea rămășițelor și alte detalii relevante.