Avertisment MAE pentru cetățenii românii aflați la Paris
  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
1
23 Mar. 20:4058
Avertisment MAE pentru cetățenii românii aflați la Paris

Ministerul Afacerilor Externe din România, informează cetăţenii români care se află în Franţa că, astăzi, începând cu ora 6.00 - ca urmare a violenţelor comise în precedentele manifestări ale reprezentanţilor „vestelor galbene” - autorităţile franceze au interzis circulaţia vehiculelor cu motor în sectorul L\'Elysee din Paris.

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
1
58
  • 0
  • 0
  • 0
  • 1
  • 1
2
  • 0
  • 0
  • 0
  • 1
  • 1
2
110

Deconectări de lumină în mai multe localități din țară

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, “RED Union Fenosa” anunţă că miercuri, 13 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Botanica:str.Burebista 46, 90-134, 93, 9999, Butucului 53B, Sarmizegetusa 88 - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

str.Dimineții 2-46, 27-73, Dorobanți 1-23, 2-8, Muncești 53, 94-104, 160, Plaiului 9, 9A, 9/2, Scutari 2-10, 3-11 - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:

or.Vatra: str.Luceafarul 5 - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice 

3. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:

s.Trușeni: str. 27 August, P.Chicera, Trușeni, or.Vatra: str.Alexandru cel Bun, Ștefan Vodă, Vatra (numai cons.Juridici) - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

4. Chişinău, sectorul Rîşcani:

bd.Moscova 6 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

bd.Moscova 16 - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

str.Calea Orheiului 1, Florilor 15, 18/1, 26/1, 26/2, 26/3, 28/1, 28/3, 28/3A, 9999, Matei Basarab 1, 1/2, 1/3, 2/1, 999, bd.Moscova 19, 21 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

5. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:

s.Gratiesti: str.Livezilor, A.Mateevici - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

6. Anenii Noi:

or.Anenii Noi: str.A.Pușkin, Ceapaev, Suvorov - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Gura Bîcului - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Mereni: str. 1 Mai, 31 August 1989, 8 Martie, Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Cucoarelor, Cutezanţei, Dacia, Delniţei, Dumbravei, Garoafelor, Hotinului, Ion Creangă, Mărţişor, Mereni, Mihai Eminescu, Nicolae Costenco, Prieteniei, Speranţei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Unirii, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Roșcani - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

7. Basarabeasca:

s.Sadaclia: str.Mihail Frunze, V.Alecsandri - parțial în intervalul de timp între 09:30 - 14:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Sadaclia: str.Sadaclia, Mihail Frunze - parțial în intervalul de timp între 14:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

8. Cahul:

s.Lopățica - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

9. Cantemir:

s.Doina - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Vișniovca: str.Teilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

10. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Tvardița: str.Ciapaeva, Iurie Gagarin, Mihail Frunze, Mira, Nikolai Vatutin, Tvardiţa - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Svetlîi: str. 24 Siezda, Lenin, Octeabriscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Vadul lui Isac: str.Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

11. Călăraşi:

s.Bahmut, st.Bahmut - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Meleșeni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 16:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor 

12. Căuşeni:

s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

13. Cimişlia:

s.Iserlia: str.Comsomoliscaia, Iserlia, Mira - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Sadaclia: str. 31 August, Cogîlnic, Cotovski, M.Gorikii, Voczalinaia - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

14. Criuleni:

s.Bălăbănești, s.Mălăieștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Izbește - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Miclești, s.Stețcani - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Molovata - parțial în intervalul de timp între 09:05 - 10:15, pentru conectarea noului consumator 

15. Hînceşti:

or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Chişinăului, Cogîlnic, Cuza-Vodă, Gheorghe Coşbuc, Gheorghe Coşbuc str-la, Mihalcea Hîncu, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Bozieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Calmațui - parțial, în intervalul de timp între 10:40 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Fundul Galbenei - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

16. Ialoveni:

s.Costești - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Dănceni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Malcoci, s.Nimoreni – partial în intervalul de timp 09:20 - 17:00, pentru conectarea PT-uliui nou
s.Mileștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA 

17. Leova:

or.Iargara: str.Constantin Negruzzi, Cosmonavtov, Dimitrie Cantemir, Iurie Gagarin, Mioriţa, Sfîntul Dumitru - parțial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cupcui - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

18. Nisporeni:

or.Nisporeni: str. 1 Mai, Dacia, Doinelor, Horelor, Nîrnovei, Traian, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Bolduresti, s.Brătuleni, s.Cîrnești - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Soltănești - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

19. Orhei:

or.Orhei: str.Ciobanu Tamara, Colindătorilor, Colinelor, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Floriilor, Ioan Pelivan, Ioana Iakir, Nouă, Prieteniei, Roman Tudose, Roman Tudose str-la, Stere Constantin, Stere Constantin str-la, Unirii, Unirii str-lă - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

or.Orhei: str.M.Mîndru, Susleni, Trosceanscaia, Zemțov - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Cucuruzeni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Morozeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Peresecina: str. 31 August, A.Donici, Chișinăului, M.Cibotari, M.Eminecsu, M.Frunze, Nouă, P.Rareș, Sportivă, Tcacenco - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Susleni - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:10 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor 

20. Străşeni:

or.Strășeni: str.I.Creangă, M.Frunze, N.M.Spătaru, Trei Ierarhi - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

or.Strășeni: str.I.Creangă, Miciurin, M.Frunze, N.M.Spătaru - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 13:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

or.Bucovăț: str.Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Scoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

21. Ştefan Vodă:

or.Ștefan Vodă: str.Alexandru cel Bun, Boris Glavan, Dimitrie Cantemir, Florilor, Libertăţii, Livezilor, Mihail Frunze, Molodejnaea, Păcii, Suvorovo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Trandafirilor, Victoriei, Serghei Lazo, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Olănești: str.Ion Creangă - parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Boris Glavan, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Dimitrie Cantemir, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iscra, Iurie Gagarin, Lenin, Livezilor, Miciurin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Serghei Lazo, Sovetscaea, Suvorova, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 

22. Taraclia:

or.Taraclia: str.Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Copcea: str.B.Glavan, Lenin, Sovetscaia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor 

23. Teleneşti:

s.Sărătenii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilorx

Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.