point Logo
main logo
main logo
1480

Circulația camioanelor la frontieră ar putea fi restricționată temporar din cauza poleiului

Serviciul Vamal și Poliția de Frontieră informează participanții la trafic, în mod prioritar conducătorii camioanelor de mare tonaj, că pe anumite trasee naționale se formează ghețuș, ca urmare a condițiilor meteorologice nefavorabile.

Circulația camioanelor la frontieră, restricționată temporar din cauza poleiuluiImagine simbol

În acest context, autoritățile avertizează că circulația camioanelor de mare tonaj poate fi temporar restricționată pe unele sectoare de drum care duc spre sau dinspre punctele de trecere a frontierei de stat, transmite Știri.md.

Pentru a evita situațiile  periculoase, oamenii legii recomandă participanților la trafic: să manifeste prudență sporită în trafic; să respecte indicațiile autorităților competente și să urmărească sursele oficiale de informare pentru actualizări privind starea drumurilor și eventualele restricții de circulație.

„Măsurile sunt aplicate în scopul prevenirii accidentelor rutiere și evitării blocajelor în trafic. Vă mulțumim pentru înțelegere și cooperare”, au menționat reprezentanții Serviciului Vamal și ai Poliției de Frontieră.

știri.md
Publicitatea ta poate fi aici