Bulevardul Ștefan cel Mare, blocat de protestatari. Ceban: Avem poliție în țara asta?
Ion Ceban a venit cu o reacție după ce simpatizanții și susținătorii partidului Șor au blocat Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt.

''V-ați învățat să cereți de la Ceban.
Dar Ceban nu încalcă legea, pentru că voi sunteți incompetenți!
Bulevardul Ștefan cel Mare - blocat!
Întoarceți poliția locală municipiului Chișinău dacă nu reușiți să faceți față!
Stimați cetățeni, mă adresez fiecăruia, veți fi manipulați și puși împotriva Primăriei Chișinău, dar noi vă rugăm să ocoliți centrul orașului, deoarece vor destabilizare.
Întrebare către cei responsabili, poliția, care azi stau cu mâinile în buzunare, așteaptă și acționează intenționat și nu intervin, deși e treaba lor directă să se conducă conform legislației.
Fac totul ca Primăria Chișinău să fie învinuită că nu deblochează strada și să oprească protestul pentru cei care stau în fotoliile moi în clădirile de vizavi.
Dacă 10 mașini vor parca ilegal și vor bloca strada, tot primăria trebuie să vină să le ridice, s-au avem poliție în țara asta?
Dacă este blocat un drum de acces, așteptați să vină angajații de la spații verzi, autosalubritate sau de la MPSL ca să vă facă lucrul vostru?
Primăria nu a autorizat și nu umblați cu minciunile de mână cu toată conducerea, faceți-vă munca.
Primăria este notificată.
Poliția este cea care trebuie să răspundă de ordinea publică și să întreprindă măsuri dacă este încălcată legea, or în dispoziția primăriei este că are loc protestul și nu e vorba de a permite sau nu anumite acțiuni.
Ce ține de responsabilitatea APL, toate regulile sunt respectate'', a declarat Ion Ceban.
Știri.md amintește că organizatorii din partea Partidului Șor au instalat încă 100 de corturi în Orășelul Schimbării.
Prin urmare, circulația pe bulevardul Ștefan cel Mare a fost blocată.