Avaria la sistemul de canalizare din Capitală a fost remediată
Avaria de pe strada Avram Iancu din Chișinău, provocată de cedarea unui colector de canalizare de 600 mm, a fost remediată. Porțiunea afectată a fost înlocuită, iar rețeaua de canalizare a fost restabilită complet.
Foto: realitatea.md„Intervențiile au fost realizate fără sistarea serviciilor pentru consumatori, acestea fiind asigurate pe toată durata lucrărilor în regim normal. În prezent, echipele întreprinderii desfășoară lucrări de amenajare a trotuarului afectat. Conform procedurilor, zona va fi readusă la starea inițială”, comunică Apă-Canal Chișinău, transmite Știri.md cu referire la realitatea.md.
Amintim că astăzi dimineață, 1 aprilie, pe strada Avram Iancu din Chișinău s-a produs o avarie la un colector de canalizare. La fața locului au intervenit echipe specializate pentru remedierea acesteia.