Adrian Prodan, înjurat de un șofer de taxi, după ce i-a făcut observație că a parcat pe zebră
Jurnalistul Adrian Prodan a fost înjurat de un șofer de taxi, după ce l-a rugat să nu parcheze automobilul imediat după trecerea de pietoni. Mai mult, acesta ar fi încercat să staționeze pe banda destinată transportului public.

„Înjurat de dimineaţă pentru că i-am făcut observaţie unui individ, şofer de taxi, că încalcă Regulamentul circulaţiei rutiere. Chiar dacă a staţionat la zebră, pe banda pentru troleibuze, care îl semnalizau, „omul” aştepta să îşi cumpere plăcinte. Şi mai ziceam de legi, ieri, într-o postare… dezordine”, a scris Adrian Prodan în descrierea imaginilor video, transmite Știri.md.
Pentru a face dreptate, jurnalistul a cerut intervenția oamenilor legii și a companiei de taxi.
La scurt timp după publicarea videoului pe rețelele sociale, internauții l-au susținut pe Adrian Prodan, menționând că astfel de acțiuni trebuie condamnate, iar șoferul trebuie să fie sancționat.
„Așa personaje trebuie amendate ca altă dată să nu încalce regulile.”
„Îmi pare rău și vă compătimesc! Nesimțit. În loc să zică „scuzați, n-am făcut intenționat” sau ceva de genul. Needucare... punct.”
„Nu are cei șapte ani de acasă. Dacă era Poliția prin preajmă, îi punea amendă că a staționat în stație.”
„Asta e realitatea... Lipsesc cei șapte ani de acasă și stimă de cetățeni. Rușine! Mai și lucrează șofer de taxi”, au scris oamenii.