point Logo
main logo
main logo
3872

Accident nocturn la Tiraspol: O tânără a lovit patru mașini parcate

O tânără de 21 de ani a provocat un accident rutier, după ce a pierdut controlul volanului pe carosabilul acoperit cu gheață. Totul a avut loc în noaptea de 25 ianuarie, pe o stradă din Tiraspol.

Accident nocturn la Tiraspol: O tânără a lovit patru mașini parcateImagine simbol

Potrivit autorităților din regiunea transnistreană, șoferița se afla la volanul unui automobil de marca BMW. Din cauza poleiului format pe drum și neadaptării vitezei la condițiile meteo, mașina a derapat, lovind patru vehicule parcate, transmite Știri.md.

În urma impactului, au fost avariate trei automobile de marca Toyota și unul Peugeot. Din fericire, nimeni nu a avut de suferit, însă toate vehiculele implicate au fost deteriorate.

În acest context, autoritățile reamintesc conducătorilor auto importanța adaptării vitezei la condițiile de drum, respectării distanței și a intervalului lateral, mai ales pe carosabil alunecos.

știri.md
Publicitatea ta poate fi aici