point Logo
main logo
main logo
1520

A încercat să o ia pe scurtătură, dar s-a împotmolit: Aventura unui șofer din Bender

Un locuitor al orașului Bender a rămas blocat cu mașina în noroi, după ce a încercat să scurteze drumul. Incidentul s-a produs în seara zilei de 30 ianuarie, când șoferul a decis să o ia pe un drum de țară.

A încercat să o ia pe scurtătură, dar s-a împotmolit: Aventura unui șofer din BenderFoto: Telegram

Din cauza condițiilor meteo nefavorabile și a solului îmbibat cu apă, automobilul s-a împotmolit, transmite Știri.md cu referire la tv8.md.

Potrivit presei din regiune, la fața locului au intervenit salvatorii, care, cu ajutorul unei autospeciale și al unui cablu de remorcare, au reușit să scoată vehiculul și să-l tracteze până pe o porțiune de drum asfaltată.

Reprezentanții serviciilor de urgență le reamintesc șoferilor că, în perioada ploilor și a topirii zăpezii, este recomandat să evite drumurile de pământ pentru a preveni astfel de situații.

tv8.md
Publicitatea ta poate fi aici