23 iunie, 22:28
0
314

Popescu, după ce Moldova a primit statutul de candidat: Viitorul este în UE

23 iunie, 22:28
0
314

Ministrul Afacerilor Externe și al Integrării Europene, Nicu Poescu, a venit cu un mesaj pe rețelele de socializare, după ce Consiliul European a oferit Moldovei statutul de țară candidată pentru aderarea la Uniunea Europeană.

Popescu, după ce Moldova a primit statutul de candidat: Viitorul este în UEFoto: Facebook.com

Minsitrul de Externe, Nicu Popescu a remarcat că drumul spre UE este lung. Viceprim-ministrul a notat că trebuie să demonstrăm suficientă răbdare și perseverență în acțiunile noastre viitoare, transmite Știri.md

„În aceste luni care au precedat evenimentul de astăzi echipa noastră de la Președinție, Parlament și Guvern a muncit neobosit pentru a demonstra că viitorul țării noastre este în Uniunea Europeană.

Desigur, mai avem foarte mult de lucru pentru a reforma țara noastră, a elimina corupția, a îmbunătăți justiția, a reforma economia după standardele europene, iar de astăzi acesta devine un obiectiv la care lucrăm împreună cu partenerii noștri europeni, cu sprijinul instituțiilor și a statelor membre ale Uniunii Europene”, notează Nicu Popescu.


Minsitrul de Externe, Nicu Popescu a remarcat că drumul spre UE este lung. Viceprim-ministrul a notat că trebuie să demonstrăm suficientă răbdare și perseverență în acțiunile noastre viitoare, transmite Știri.md

„În aceste luni care au precedat evenimentul de astăzi echipa noastră de la Președinție, Parlament și Guvern a muncit neobosit pentru a demonstra că viitorul țării noastre este în Uniunea Europeană.

Desigur, mai avem foarte mult de lucru pentru a reforma țara noastră, a elimina corupția, a îmbunătăți justiția, a reforma economia după standardele europene, iar de astăzi acesta devine un obiectiv la care lucrăm împreună cu partenerii noștri europeni, cu sprijinul instituțiilor și a statelor membre ale Uniunii Europene”, notează Nicu Popescu.


Publicitate
Publicitate
Ați depistat o greșeală? Evidențiați cuvântul și apăsați
ctrl
+
enter
Publicitate

Loading...

Loading...