Natalia Gavrilița a discutat cu omologul său Denis Șmigal despre restabilirea sistemelor energetice
Premierul Republicii Moldova, Natalia Gavrilița, a discutat cu omologul său ucrainean, Denis Șmigal, despre restabilirea sistemelor energetice după atacurile cu rachete rusești de astăzi. Despre aceasta a anunțat printr-un mesaj premierul din Ucraina pe pagina sa de Twitter.
![Gavrilița, discuție cu Denis Șmigal despre restabilirea energetică](https://i.simpalsmedia.com/point.md/news/809x456/4682ad6059bf0c7fa9e3484214902592.jpg)
Șmigal a dat asigurări că inginerii ucraineni fac tot posibilul pentru a elimina consecințele bombardamentelor, transmite Știri.md cu referire la realitatea.md.
„Am discutat despre restabilirea sistemelor noastre energetice după atacurile rusești Prim-ministrul Moldovei, Natalia Gavrilița. Inginerii fac totul pentru a depăși consecințele terorii. Împreună cu prietenii noștri, avem un răspuns pentru Rusia: „E mai bine în întuneric, dar fără tine”,”, a scris premierul ucrainean.
Spune-ne opinia ta