Scandal la un azil de bătrâni din România. Ce făcut un bărbat beat
Un bărbat de 38 de ani din comuna Mărăcineni, judeţul Argeş, România, a fost reţinut după ce a aruncat cu pietre, cărămizi şi lemne în clădirea azilului de bătrâni aflat în vecinătatea casei sale.

Lovită de unul dintre „proiectile”, femeia care administrează căminul de vârstnici a sunat speriată la 112, transmite Știri.md cu referire la Stirileprotv.ro.
La faţa locului au venit nu numai poliţiştii şi ambulanța, ci şi luptătorii din trupele speciale, care au sărit peste poarta înaltă ca să-l încătuşeze pe scandalagiu.
Individul era beat şi, la sosirea forţelor de ordine, a intrat în casă, unde se aflau şi copilul lui de un an şi soţia, însărcinată în 9 luni.
Poliţiştii au reuşit să-l potolească şi să-l ducă la secţie. Bărbatul este acuzat acum de distrugere, tulburarea liniştii şi ordinii publice şi lovire.