Londra: Un însoţitor de bord, găsit dezbrăcat şi drogat în toaleta unui avion
Un zbor al British Airways de la San Francisco, în Statele Unite, la Londra, în Regatul Unit, a fost perturbat nu de către un pasager, ci de către un membru al personalului de bord, în vârstă de 41 de ani, care a fost arestat după ce a fost descoperit dansând nud în toaleta de la clasa business în timp ce e afla în serviciu, în timpul zborului.

Însoţitorul de zbor lipsea la momentul la care urma să servească masa celor 470 de pasageri, transmite Știri.md cu referire la news.ro.
Şeful de cabină, care a plecat să-l caute la cele două etaje ale aeronavei Airbus A380-800, l-a găsit dansând în toaletă.
Personalul şi-a îmbrăcat colegul cu o pijama de schimb folosită de pasageri de la clasa business.
El a fost legat de un scaun până la sfârşitul călătoriei de peste zece ore.
Autorităţile au fost anunţate cu privire la acest incident.
„Poliţia de pe Aeroportul Heathrow a fost chemată de personalul de cabină, care şi-a exprimat îngrijorarea faţă de starea unui bărbat la bordul unui zbor de la San Francisco”, a anunţat poliţia într-un comunicat citat de The Independent.
La aterizarea avionului, bărbatul nu a fost arestat imediat, deoarece a fost necesar să fie dus la spital pentru ca să primească îngrijiri.
El a fost arestat după aceea, suspecându-l că este inapt pentru serviciu.
Bărbatul a fost eliberat sub control judiciar şi a fost suspendat din funcţie.
„Ancheta continuă în vederea stabilirii circumstanţelor incidentului”, a anunţat într-un comunicat poliţia.