main logo
1279

Percheziții la Glodeni și Fălești: Droguri de 100.000 lei și 4 reținuți

Polițiștii de comun cu ofițerii INI au organizat 16 percheziții la câteva persoane implicate în producerea, păstrarea și comercializarea drogurilor pe teritoriul raioanelor Glodeni și Fălești.

Percheziții la Glodeni și Fălești: Droguri de 100.000 lei și 4 reținuțiFoto: politia.md

Astfel, în urma operațiunii, de la domiciliile și din automobilele suspecților, au fost depistate și ridicate 1,5 kg de substanțe narcotice în sumă de aproximativ 100.000 de lei, plante și semințe de cânepă, aparate confecționate artizanal pentru consumarea drogurilor, trei arme fără acte de proveniență și permise de păstrare, precum și telefoane mobile, transmite Știri.md

Totodată, 4 persoane cu vârste cuprinse între 23 și 35 de ani au fost reținute pentru 72 de ore, iar alte 4 sunt cercetate în stare de libertate.

Suspecții riscă o pedeapsă cu privațiunea de libertate pe un termen de la 3 la 7 ani.

Cercetările pe cazul dat continuă.

Expediați-ne o știre

Ați aflat ceva interesant? Împărtășiți știrea cu toată lumea!
Prin apăsarea butonului «Adăugați» D-vstră acceptați condițiile publicării