Chișinău: O Toyota a ajuns într-un pilon după ce s-a ciocnit cu o Skoda
Un accident rutier s-a produs ieri, la intersecția străzilor Vasile Alecsandri și Alexandru cel Bun.

Contactată de Știri.md, ofițerul de presă al Poliției Capitalei, Natalia Stati, ne-a spus că oamenii legii au fost alertați la ora 23:30.
"În accident au fost implicate două automobile. O mașină de model Toyota, condusă de un șofer în vârstă de 25 de ani, și un automobil de model Skoda, condus de un bărbat în vârstă de 33 ani. În urma impactului, Toyota a fost proiectată într-un pilon electric", a explicat Natalia Stati.
Potrivit poliției, în urma impactului nimeni nu a avut de suferit.
"În cadrul documentării, oamenii legii au stabilit că șoferul automobilului Skoda a ignorat cerințele indicatorului "Cedează trecerea" și s-a tamponat în automobilul de model Toyota ce se deplasa pe drum cu prioritate", ne-a mai spus Stati.
Șoferul vinovat riscă până la 1.500 de lei amendă și 6 puncte de penalizare.