428

Internaționalul moldovean Vadim Rață a marcat al 6-lea său gol în Liga 1

Internaționalul moldovean Vadim Rață este în formă mare la echipa de club. Fotbalistul lui FC Voluntari a marcat al 6-lea său gol în actuala ediție a Ligii 1.

Internaționalul moldovean Vadim Rață a marcat al 6-lea său gol în Liga 1Foto: publika.md

Rață a înscris în meciul din deplasare cu FC Botoșani, încheiat la egalitate, scor 1-1. Mijlocașul a trimis balonul în poartă în minutul 35, transmite Știri.md cu referire la publika.md.

Gazdele au egalat în debutul reprizei secunde, prin Malcom Edjouma. De menționat că FC Botoșani a jucat în inferioritate numerică din minutul 77, atunci când Andrei Tîrcoveanu a fost eliminat.

FC Voluntari a urcat pe locul trei în campionat. În clasamentul golgheterilor, Vadim Rață este la trei goluri față de liderii Andrei Ivan de la Universitatea Craiova și Jefte Betancor de la Farul Constanța.