31 dec, 2021 12:37
0
1 182

Loteria: Un locuitor din Bălți a câștigat 800 000 lei în e-biletul ”I love cash” Ⓟ

31 dec, 2021 12:37
0
1 182

Un norocos de la Bălți a descoperit în contul său de joc de pe 7777.md suma excepțională de 800 000 de lei chiar în ajunul Anului Nou. În loc de Moș Crăciun, surpriza a fost asigurată de biletul electronic "I love cash" de doar 10 lei.

Andrei Zama este favoritul destinului. Bărbatul, în vârstă de 23 de ani, lucrează la o companie de producere a jaluzelelor și deocamdată nu a întemeiat o familie. Norocosul a povestit că a deschis Calendarul său de Crăciun, a îndeplinit câteva misiuni, iar când a accesat jocul "I love cash", chiar la prima apăsare, i-a apărut 800 000 de lei.

"E o sumă enormă. Nu-mi puteam imagina că pot câștiga atâția bani. Parcă au căzut din cer. Sunt șocat, e un vis. Noaptea asta am dormit doar 30 de minute. Bătăile inimii erau foarte intense. Anul Nou va fi cu noi posibilități și o nouă viață pentru mine", a povestit emoționat câștigătorul.

Favoritul destinului a spus că își va ajuta părinții și fratele cu o parte din bani, iar cu cealaltă sumă, probabil, își va procura o locuință.

"Fratele mi-a recomandat Calendarul de Crăciun. A zis că pot juca zilnic cu biletele electronice. Mi-a plăcut acest calendar pentru că transmite atmosfera de sărbători și câștigurile sunt mari. Le urez tuturor să creadă în ei și în minuni! Eu m-am convins că ele se întâmplă", este sfatul lui Andrei.

Rezervele de cash sunt inepuizabile pe 7777.md! Încercați-vă norocul cu biletele noastre electronice și câștigați sume de până la 10 000 000 de lei.

Andrei Zama este favoritul destinului. Bărbatul, în vârstă de 23 de ani, lucrează la o companie de producere a jaluzelelor și deocamdată nu a întemeiat o familie. Norocosul a povestit că a deschis Calendarul său de Crăciun, a îndeplinit câteva misiuni, iar când a accesat jocul "I love cash", chiar la prima apăsare, i-a apărut 800 000 de lei.

"E o sumă enormă. Nu-mi puteam imagina că pot câștiga atâția bani. Parcă au căzut din cer. Sunt șocat, e un vis. Noaptea asta am dormit doar 30 de minute. Bătăile inimii erau foarte intense. Anul Nou va fi cu noi posibilități și o nouă viață pentru mine", a povestit emoționat câștigătorul.

Favoritul destinului a spus că își va ajuta părinții și fratele cu o parte din bani, iar cu cealaltă sumă, probabil, își va procura o locuință.

"Fratele mi-a recomandat Calendarul de Crăciun. A zis că pot juca zilnic cu biletele electronice. Mi-a plăcut acest calendar pentru că transmite atmosfera de sărbători și câștigurile sunt mari. Le urez tuturor să creadă în ei și în minuni! Eu m-am convins că ele se întâmplă", este sfatul lui Andrei.

Rezervele de cash sunt inepuizabile pe 7777.md! Încercați-vă norocul cu biletele noastre electronice și câștigați sume de până la 10 000 000 de lei.

Publicitate
Publicitate
Ați depistat o greșeală? Evidențiați cuvântul și apăsați
ctrl
+
enter
Publicitate

Loading...

30 dec, 2021 16:19
0
757

NGM Company a oferit ajutor material de sărbători pentru 100 de veterani Ⓟ

30 dec, 2021 16:19
0
757

În ajunul sărbătorilor de iarnă, NGM Company, partenerul privat al Loteriei Naționale a Moldovei, continuă proiectul de susținere financiară a veteranilor de război. Încă 100 de beneficiari de la șase organizații au primit ajutor material a câte 500 de lei.

"Este o datorie a noastră, un mod de a vă spune mulțumesc pentru ceea ce ați făcut față de patrie - pentru ca noi, cei mai tineri, să avem posibilitatea să lucrăm, muncim, studiem", a declarat reprezentantul NGM Company, Alexandru Gîscă.

Veteranii s-au bucurat de ajutorul primit și au spus că sărbătorile de iarnă vor fi mai frumoase în acest an.

"În ajun de sărbători, când ne vom așeza la masa de sărbătoare, o parte din masa noastră va fi din partea companiei voastre", a menționat președintele Uniunii Veteranilor Războiului din Afganistan, filiala Căușeni, Veaceslav Cuciarovschi.

"Deja de 3 ani sunteți alături de veteranii de război. De fiecare dată am avut susținere. Veteranii noștri au necesitate de acest ajutor material", a spus președintele Uniunii Veteranilor de Război ,,Sfântul Gheorghe Biruitorul", Vasile Iacubov.

Pensiile și alocațiile pe care le primesc de la stat nu acoperă necesitățile lor în deplină măsură. În această situație, suportul oferit constant de NGM Company îi ajută să depășească unele probleme.

"Veteranii au pensie mică, nu sunt susținuți după programul adoptat de guvern și suntem bucuroși pentru acest ajutor financiar în ajun de Anul Nou", a adăugat președintele Uniunii Veteranilor de Război din municipiul Chișinău, Mihai Carp.

NGM Company este printre cei mai importanți sponsori ai proiectelor sociale din Republica Moldova. În perioada 2019-2021, compania a oferit ajutoare materiale pentru veterani de peste 400 000 de lei. Iar valoarea investițiilor în diferite acte de caritate și proiecte de susținere a populației este de peste 8 300 000 de lei.

Totuși, de la 1 ianuarie 2022, astfel de proiecte vor fi suspendate, ca urmare a modificărilor legislative care interzic sponsorizarea pentru companie.


"Este o datorie a noastră, un mod de a vă spune mulțumesc pentru ceea ce ați făcut față de patrie - pentru ca noi, cei mai tineri, să avem posibilitatea să lucrăm, muncim, studiem", a declarat reprezentantul NGM Company, Alexandru Gîscă.

Veteranii s-au bucurat de ajutorul primit și au spus că sărbătorile de iarnă vor fi mai frumoase în acest an.

"În ajun de sărbători, când ne vom așeza la masa de sărbătoare, o parte din masa noastră va fi din partea companiei voastre", a menționat președintele Uniunii Veteranilor Războiului din Afganistan, filiala Căușeni, Veaceslav Cuciarovschi.

"Deja de 3 ani sunteți alături de veteranii de război. De fiecare dată am avut susținere. Veteranii noștri au necesitate de acest ajutor material", a spus președintele Uniunii Veteranilor de Război ,,Sfântul Gheorghe Biruitorul", Vasile Iacubov.

Pensiile și alocațiile pe care le primesc de la stat nu acoperă necesitățile lor în deplină măsură. În această situație, suportul oferit constant de NGM Company îi ajută să depășească unele probleme.

"Veteranii au pensie mică, nu sunt susținuți după programul adoptat de guvern și suntem bucuroși pentru acest ajutor financiar în ajun de Anul Nou", a adăugat președintele Uniunii Veteranilor de Război din municipiul Chișinău, Mihai Carp.

NGM Company este printre cei mai importanți sponsori ai proiectelor sociale din Republica Moldova. În perioada 2019-2021, compania a oferit ajutoare materiale pentru veterani de peste 400 000 de lei. Iar valoarea investițiilor în diferite acte de caritate și proiecte de susținere a populației este de peste 8 300 000 de lei.

Totuși, de la 1 ianuarie 2022, astfel de proiecte vor fi suspendate, ca urmare a modificărilor legislative care interzic sponsorizarea pentru companie.


Publicitate
Publicitate
Ați depistat o greșeală? Evidențiați cuvântul și apăsați
ctrl
+
enter
Publicitate
28 dec, 2021 16:45
0
3 001

Loteria: O contabilă a câștigat aur de 200.000 de lei în Calendarul de Crăciun de pe 7777.md Ⓟ

28 dec, 2021 16:45
0
3 001

Natalia Cojocaru din Chișinău nu-l mai așteaptă de Moșul!

Norocoasa a devenit prima câștigătoare a super promoției de pe 7777.md, Calendarul de Crăciun. Aceasta s-a ales cu darul visurilor sale - AUR de 200 000 de lei.

Natalia, în vârstă de 38 de ani, lucrează contabil și educă un copil. Femeia a aflat despre Calendarul de Crăciun de la soțul ei, Denis Cojocaru, care a câștigat 97 565 de lei cu e-biletul "Break the vault" acum două luni. Favorita destinului a povestit că, într-o seară, după ce a îndeplinit a treia misiune, i-a apărut pe ecran mesajul de felicitare că a reușit să acumuleze cele 7 simboluri prețioase și a câștigat Aur de 200 000 de lei.

"Am înțeles că minunile, totuși, se întâmplă. Mă credeam o persoană care nu are noroc. Pentru noi este un ajutor substanțial în bugetul familiei. Moș Crăciun a venit devreme, când nici nu l-am așteptat", a povestit Natalia entuziasmată.

Femeia a adăugat că alege echivalentul bănesc al premiului, iar suma de 200 000 de lei va fi investită în achitarea primelor rate pentru propria locuință.

"Campania Calendarul de Crăciun este foarte frumoasă înainte de sărbători, mai ales că poți câștiga nu doar premiile din calendar, dar și premiile din misiunile în care trebuie să joci zilnic", a spus norocoasa.

Promoția feerică de pe 7777.md - Calendarul de Crăciun - cu premii uluitoare în valoare totală de 3 000 000 de lei a fost prelungită până în 10 ianuarie. Puteți câștiga o casă, mașină, călătorie în jurul lumii, gadgeturi performante și alte premii de vis! Îndepliniți misiuni captivante și primiți zilnic simboluri suplimentare.. Astfel, puteți conta pe bonusuri de până la 1 000 de lei.

Norocoasa a devenit prima câștigătoare a super promoției de pe 7777.md, Calendarul de Crăciun. Aceasta s-a ales cu darul visurilor sale - AUR de 200 000 de lei.

Natalia, în vârstă de 38 de ani, lucrează contabil și educă un copil. Femeia a aflat despre Calendarul de Crăciun de la soțul ei, Denis Cojocaru, care a câștigat 97 565 de lei cu e-biletul "Break the vault" acum două luni. Favorita destinului a povestit că, într-o seară, după ce a îndeplinit a treia misiune, i-a apărut pe ecran mesajul de felicitare că a reușit să acumuleze cele 7 simboluri prețioase și a câștigat Aur de 200 000 de lei.

"Am înțeles că minunile, totuși, se întâmplă. Mă credeam o persoană care nu are noroc. Pentru noi este un ajutor substanțial în bugetul familiei. Moș Crăciun a venit devreme, când nici nu l-am așteptat", a povestit Natalia entuziasmată.

Femeia a adăugat că alege echivalentul bănesc al premiului, iar suma de 200 000 de lei va fi investită în achitarea primelor rate pentru propria locuință.

"Campania Calendarul de Crăciun este foarte frumoasă înainte de sărbători, mai ales că poți câștiga nu doar premiile din calendar, dar și premiile din misiunile în care trebuie să joci zilnic", a spus norocoasa.

Promoția feerică de pe 7777.md - Calendarul de Crăciun - cu premii uluitoare în valoare totală de 3 000 000 de lei a fost prelungită până în 10 ianuarie. Puteți câștiga o casă, mașină, călătorie în jurul lumii, gadgeturi performante și alte premii de vis! Îndepliniți misiuni captivante și primiți zilnic simboluri suplimentare.. Astfel, puteți conta pe bonusuri de până la 1 000 de lei.

Publicitate
Publicitate
Ați depistat o greșeală? Evidențiați cuvântul și apăsați
ctrl
+
enter
Publicitate
22 dec, 2021 17:21
0
899

Performanțele luptătorilor moldoveni, susținute cu 660 000 de lei de 7777.md Ⓟ

22 dec, 2021 17:21
0
899

Pe final de an, performanțele luptătorilor moldoveni au fost răsplătite cu încă aproape 275 de mii de lei de portalul de pariuri sportive 7777.md. Este vorba despre recompensele pentru medaliile de aur, argint și bronz, oferite de casa națională de pariuri, sportivilor și antrenorilor Federației de Lupte pentru rezultatele marcante la campionatele europene și mondiale.

Printre cei distinși este și campionul mondial la lupte greco-romane, Alexandrin Guțu. Sportivul spune că susținerea financiară este foarte importantă pentru sportivii de performanță, deoarece trebuie să se dedice în totalitate antrenamentelor, regim incompatibil cu program de muncă obișnuit.

”Sunt fericit că NGM Company apreciază sportivii, noi muncim și merităm. Cu premiul de la 7777.md o să-mi achiziționez haine pentru sală și vitamine utile la pregătirea pentru un campionat european. Un sportiv de performanță nu poate face sport și lucra în același timp pentru a supravețui. Dacă faci un lucru, îl faci profesionist”, povestește cu încredere campionul mondial.

Vicecampionul european Radu Lefter a primit din partea portalului 7777.md 7 mii de lei, bani foarte utili pentru regimul alimentar special al unui sportiv. 

”Am revenit anul acesta de la campionatul european cu locul doi și am fost răsplătit de oficialii portalului 7777.md cu șapte mii de lei, sunt foarte mulțumit. De acești bani voi cumpăra produse alimentare, de care are nevoie un sportiv de performanță”, și-a susținut colegul vicecampionul Radu Lefter.  

Anul 2021 a fost bogat în medalii pentru federația de lupte. Nu putem uita performanța lui Victor Ciobanu, care a devenit campion mondial, Irina Rîngaci, campioană europeană la seniori și juniori, Iulia Leorda, campioană europeană, titluri adjudecate la Oslo. Un aport considerabil la atingerea acestor rezultate l-a avut și 7777.md, afirmă președintele Federației de lupte din Moldova, Ivan Gheorghiu. 

”Am beneficiat de o sumă impunătoate din partea portalului 7777.md, 660 miii de lei, banii au fost direcționați pentru premierea și susținerea sportivilor tineri și cei cu performanțe și acest lucru este bine venit. Eu sper în continuare că vom avea susținere, fără atenția mediului privat ne va fi greu să ne dezvoltăm’’, a menționat președintele Federației de lupte. 

Alexandru Gîscă, reprezentantul NGM Company a evidențiat că portalul de pariuri pe care îl administrează a devenit un prieten fidel al sportivilor și antrenorilor.

Moldova are sportivi talentați și antrenori devotați vocației. Suntem bucuroși să le oferim suport și ne mândrim că susținerea financiară oferită de singurul portal autorizat de pariuri sportive 7777.md îi ajută să fie și mai buni, să continue să ne reprezinte țara cu demnitate’’, a declarat Alexandru Gîscă.

În anul 2021, casa națională de pariuri sportive 7777.md a alocat peste 4 milioane de lei pentru susținerea sportului de amatori și profesionist. Din această sumă, 660 de mii de lei au ajuns la Federația de lupte. Cu toate acestea, acțiunile de sponsorizare vor fi suspendate, din 1 ianuarie 2022, ca urmare a modificărilor legislative, care interzic astfel de campanii.

Printre cei distinși este și campionul mondial la lupte greco-romane, Alexandrin Guțu. Sportivul spune că susținerea financiară este foarte importantă pentru sportivii de performanță, deoarece trebuie să se dedice în totalitate antrenamentelor, regim incompatibil cu program de muncă obișnuit.

”Sunt fericit că NGM Company apreciază sportivii, noi muncim și merităm. Cu premiul de la 7777.md o să-mi achiziționez haine pentru sală și vitamine utile la pregătirea pentru un campionat european. Un sportiv de performanță nu poate face sport și lucra în același timp pentru a supravețui. Dacă faci un lucru, îl faci profesionist”, povestește cu încredere campionul mondial.

Vicecampionul european Radu Lefter a primit din partea portalului 7777.md 7 mii de lei, bani foarte utili pentru regimul alimentar special al unui sportiv. 

”Am revenit anul acesta de la campionatul european cu locul doi și am fost răsplătit de oficialii portalului 7777.md cu șapte mii de lei, sunt foarte mulțumit. De acești bani voi cumpăra produse alimentare, de care are nevoie un sportiv de performanță”, și-a susținut colegul vicecampionul Radu Lefter.  

Anul 2021 a fost bogat în medalii pentru federația de lupte. Nu putem uita performanța lui Victor Ciobanu, care a devenit campion mondial, Irina Rîngaci, campioană europeană la seniori și juniori, Iulia Leorda, campioană europeană, titluri adjudecate la Oslo. Un aport considerabil la atingerea acestor rezultate l-a avut și 7777.md, afirmă președintele Federației de lupte din Moldova, Ivan Gheorghiu. 

”Am beneficiat de o sumă impunătoate din partea portalului 7777.md, 660 miii de lei, banii au fost direcționați pentru premierea și susținerea sportivilor tineri și cei cu performanțe și acest lucru este bine venit. Eu sper în continuare că vom avea susținere, fără atenția mediului privat ne va fi greu să ne dezvoltăm’’, a menționat președintele Federației de lupte. 

Alexandru Gîscă, reprezentantul NGM Company a evidențiat că portalul de pariuri pe care îl administrează a devenit un prieten fidel al sportivilor și antrenorilor.

Moldova are sportivi talentați și antrenori devotați vocației. Suntem bucuroși să le oferim suport și ne mândrim că susținerea financiară oferită de singurul portal autorizat de pariuri sportive 7777.md îi ajută să fie și mai buni, să continue să ne reprezinte țara cu demnitate’’, a declarat Alexandru Gîscă.

În anul 2021, casa națională de pariuri sportive 7777.md a alocat peste 4 milioane de lei pentru susținerea sportului de amatori și profesionist. Din această sumă, 660 de mii de lei au ajuns la Federația de lupte. Cu toate acestea, acțiunile de sponsorizare vor fi suspendate, din 1 ianuarie 2022, ca urmare a modificărilor legislative, care interzic astfel de campanii.

Publicitate
Publicitate
Ați depistat o greșeală? Evidențiați cuvântul și apăsați
ctrl
+
enter
Publicitate
28 dec, 2021 13:07
0
684

În weekend și toată luna decembrie, pe 7777.md a nins cu câștiguri grele la sport Ⓟ

28 dec, 2021 13:07
0
684

Pasiunea pentru sport și intuiția pusă la punct aduce câștiguri feerice de sărbători, pe 7777.md. Trei tineri din Ialoveni și unul din Călărași sunt o dovadă vie. Cel din urmă, un șofer, a fost cel mai norocos - a pariat 200 de lei pe un bilet compus din 10 meciuri de fotbal și a câștigat de peste 600 de ori mai mult decât suma mizei!

Nicolae L. din Călărașia obținut, cu doar 200 de lei, suma neverosimilă de 121 494 lei. Bărbatul a pariat pe 7 meciuri din Premier League și 3 din Championship.

"Am avut perioade când nu mi-a mers la pariuri, dar acum, chiar de sărbători, e superb. În dimineața în care am aflat de câștig, eram la Nisporeni, pe rută, m-am bucurat mult, deja știu și pasagerii mei de asta. Sărbătorile mele din acest an vor fi altfel, o să cumpăr cadouri la copii și soție. Dacă fac un calcul, am câștigat 400 000 de mii de lei pe 7777.md. Am și o tactică - mă strădui să adun într-un bilet nu mai mult de zece meciuri, altfel e mare riscul", povestește fericit Nicolae.

Intuiția a ținut și cu Victor G. din Ialoveni, care a pariat 150 de lei la cota 276,89, pe trei meciuri de fotbal, inclusiv unul din Premier League și unul din prima liga a Burkina Faso, dar și pe 8 partide de baschet din campionatele sârb, dom Israel, SUA și Turcia. Câștigul său, suplimentat de de opțiunea ComboBoost, s-a ridicat la 54 000 de lei. Pariorul recunoaște că și-a încercat norocul orbește și a dat lovitura!

"Norocul a fost prieten cu mine în această duminică. Eu nu cunosc campionatele, daca sincer, pariez la nimereală. De profesie sunt tractorist din Molești", spune câștigătorul, care a mai adăugat că banii i-au picat la țanc, deoarece a avut cheltuieli neprevăzute în ultima perioadă.

A dat lovitura și Dumitru V., tot din Ialoveni. Acesta a pus în joc suma de 10 000 de lei la cota de 8,98, pe 6 meciuri de fotbal din liga a doua a campionatului englezesc, pe un meci din prima ligă turcească, pe Premier League, campionatul belgian și un meci din liga Gambiei din Africa. Intuiția sa a fost răsplătită cu suma de peste 57 000 de lei, dar putea să câștige și mai mult, dar o partidă a fost amânată.

"O umatate din această sumă am pus-o deoparte pentru cheltuielile de sărbători. Ne-am programat și o escapadă la munte cu toată familia, am decis să fac o surpriză la copii", și-a destăuit planurile Dumitru.

Iar Tudor A. din Răzeni, tot din raionul Ialoveni, spune că Moș Crăciun deja i-a adus cadouri familiei sale, cu ajutorul portalului 7777.md. Tânărul a pariat 1000 de lei pe 6 meciuri de fotbal din ligile campionatui englez și a trecut în cont 55 745 de lei. Un alt câștig prețios a ajuns la Roman N. din Cahul. Bărbatul a transformat 10 000 de lei, pariați pe șapte meciuri din Premier League, într-un premiu de 65 833 de lei.

Iar luna decembrie, pe 7777.md a fost stabilit un record al câștigurilor ajunge în conturile amatorilor de sport. Este vorba despre suma astronomică de peste 160 000 000 lei!

Nicolae L. din Călărașia obținut, cu doar 200 de lei, suma neverosimilă de 121 494 lei. Bărbatul a pariat pe 7 meciuri din Premier League și 3 din Championship.

"Am avut perioade când nu mi-a mers la pariuri, dar acum, chiar de sărbători, e superb. În dimineața în care am aflat de câștig, eram la Nisporeni, pe rută, m-am bucurat mult, deja știu și pasagerii mei de asta. Sărbătorile mele din acest an vor fi altfel, o să cumpăr cadouri la copii și soție. Dacă fac un calcul, am câștigat 400 000 de mii de lei pe 7777.md. Am și o tactică - mă strădui să adun într-un bilet nu mai mult de zece meciuri, altfel e mare riscul", povestește fericit Nicolae.

Intuiția a ținut și cu Victor G. din Ialoveni, care a pariat 150 de lei la cota 276,89, pe trei meciuri de fotbal, inclusiv unul din Premier League și unul din prima liga a Burkina Faso, dar și pe 8 partide de baschet din campionatele sârb, dom Israel, SUA și Turcia. Câștigul său, suplimentat de de opțiunea ComboBoost, s-a ridicat la 54 000 de lei. Pariorul recunoaște că și-a încercat norocul orbește și a dat lovitura!

"Norocul a fost prieten cu mine în această duminică. Eu nu cunosc campionatele, daca sincer, pariez la nimereală. De profesie sunt tractorist din Molești", spune câștigătorul, care a mai adăugat că banii i-au picat la țanc, deoarece a avut cheltuieli neprevăzute în ultima perioadă.

A dat lovitura și Dumitru V., tot din Ialoveni. Acesta a pus în joc suma de 10 000 de lei la cota de 8,98, pe 6 meciuri de fotbal din liga a doua a campionatului englezesc, pe un meci din prima ligă turcească, pe Premier League, campionatul belgian și un meci din liga Gambiei din Africa. Intuiția sa a fost răsplătită cu suma de peste 57 000 de lei, dar putea să câștige și mai mult, dar o partidă a fost amânată.

"O umatate din această sumă am pus-o deoparte pentru cheltuielile de sărbători. Ne-am programat și o escapadă la munte cu toată familia, am decis să fac o surpriză la copii", și-a destăuit planurile Dumitru.

Iar Tudor A. din Răzeni, tot din raionul Ialoveni, spune că Moș Crăciun deja i-a adus cadouri familiei sale, cu ajutorul portalului 7777.md. Tânărul a pariat 1000 de lei pe 6 meciuri de fotbal din ligile campionatui englez și a trecut în cont 55 745 de lei. Un alt câștig prețios a ajuns la Roman N. din Cahul. Bărbatul a transformat 10 000 de lei, pariați pe șapte meciuri din Premier League, într-un premiu de 65 833 de lei.

Iar luna decembrie, pe 7777.md a fost stabilit un record al câștigurilor ajunge în conturile amatorilor de sport. Este vorba despre suma astronomică de peste 160 000 000 lei!

Publicitate
Publicitate
Ați depistat o greșeală? Evidențiați cuvântul și apăsați
ctrl
+
enter
Publicitate
24 dec, 2021 15:55
0
562

NGM Company a oferit 200 de cadouri pentru copii din satele Borogani și Corlăteni Ⓟ

24 dec, 2021 15:55
0
562

O nouă zi presupune noi destinații pentru campania socială "Să aducem sărbătoare copiilor". Echipa NGM Company a vizitat familiile defavorizate din satele Borogani, Leova și Corlăteni, Râșcani. 200 de copiii s-au bucurat de câte un cadou cu dulciurile preferate. Primarii localităților au recunoscut că această inițiativă este bine-venită în perioada sărbătorilor de iarnă.

"Ne-ați surprins plăcut cu această donație pentru copiii din localitate, în mod special pentru copiii din familii social-vulnerabile și cei care sunt în situații de risc. Bineînțeles că ei o să aibă un prilej în plus de a zâmbi și a se simți fericiți", a declarat primarul satului Borogani, raionul Leova, Elena Savițchi.

"Avem o deosebită plăcere să primim cadourile pe care le-ați adus pentru copiii din sat. Desigur că vă mulțumim și pentru terenul de joacă amplasat în parcul satului, în vara anului 2020. Vă mulțumim mult! La anul și la mulți ani!", a adăugat primarul satului Corlăteni, raionul Râșcani, Veaceslav Bold.

În cadrul campaniei, NGM Company și-a propus să împartă dulciuri pentru peste 2 000 de minori din 19 localități.

Pe parcursul anilor 2019-2021, partenerul privat al Loteriei Naționale a Moldovei în domeniul loteriilor și pariurilor sportive a alocat peste 7 milioane de lei pentru diferite proiecte de susținere a populației Republicii Moldova.

"Ne-ați surprins plăcut cu această donație pentru copiii din localitate, în mod special pentru copiii din familii social-vulnerabile și cei care sunt în situații de risc. Bineînțeles că ei o să aibă un prilej în plus de a zâmbi și a se simți fericiți", a declarat primarul satului Borogani, raionul Leova, Elena Savițchi.

"Avem o deosebită plăcere să primim cadourile pe care le-ați adus pentru copiii din sat. Desigur că vă mulțumim și pentru terenul de joacă amplasat în parcul satului, în vara anului 2020. Vă mulțumim mult! La anul și la mulți ani!", a adăugat primarul satului Corlăteni, raionul Râșcani, Veaceslav Bold.

În cadrul campaniei, NGM Company și-a propus să împartă dulciuri pentru peste 2 000 de minori din 19 localități.

Pe parcursul anilor 2019-2021, partenerul privat al Loteriei Naționale a Moldovei în domeniul loteriilor și pariurilor sportive a alocat peste 7 milioane de lei pentru diferite proiecte de susținere a populației Republicii Moldova.

Publicitate
Ați depistat o greșeală? Evidențiați cuvântul și apăsați
ctrl
+
enter
31 dec, 2021 15:01
0
550

”Cupa de Crăciun 7777.md” a reunit 16 echipe de futsali Ⓟ

31 dec, 2021 15:01
0
550

Portalul 7777.md investește în dezvoltarea sportului nu doar la nivel de profesioniști, dar și în rândul amatorilor. În perioada 24-29 decembrie la Chișinău s-a desfășurat Turneul la futsal ”Cupa de Crăciun 7777.md’’. Cele 16 echipe de amatori au luptat pentru marele trofeu și premiul bănesc în valoarea de 25 000 de lei. Finala a fost una fierbinte. FC Izvoraș din Ratuș a dispus cu greu de Politeh Chișinău cu 3:0.

”Pentru locul 1, am acordat suma de 25 000 de lei, premiul a fost câștigat de FC Izvoraș. Echipa de la Politeh, care s-a plasat pe treapta a 2-a, a luat 15 000 de lei, iar cei de la Starpo vor primi 10 000 de lei pentru locul 3. Acest turneu a fost organizat pentru a încuraja modul sănătos de viață, dar și pentru a contribui la dezvoltarea futsalului”, a dat detalii Ivan Rusu, reprezentantul portalului 7777.md.

Participanții la turneu au lăudat buna organizare a evenimentului, dar și premiile oferite.

”Chiar am rămas surprins de mărimea premiile puse în joc. Chiar mă bucur de acest turneu, de la așa ceva începe totul, de la nivel de amatori, după care ai posibilitate să crești”, spune portarul echipei campioane, Veaceslav Graur.

Roman Potapenco, de la echipa Politeh, ocupantă a locului 2, este convins că, având așa susținere, numărul celor care practică futsalul va crește. 

”Mulțumesc organizatorilor pentru un turneu extraordinar. Este un mare noroc că se organizează campionate de acest gen. E primul eveniment la care nu e necesară o taxă de înregistrare”, susține mijlocașul de la Politeh. 

La rândul său, vicepreședintele Asociației de Futsal din Moldova, Dumitru Tuliuliuc, spune că turneele, de genul celui organizat de portalul 7777.md, ajută la dezvoltarea fotbalului în rândul amatorilor. 

”Cu susținerea NGM Company, am desfășurat repede acest turneu. În doar 3 zile am adunat 16 echipe. Dacă aș face o comparație cu turneele precedente, organizate de noi, aveam nevoie de o lună de zile pentru a le aduna. E meritul partenerului general, care și-a asumat toate costurile”, explică Tuliuliuc.

Acest campionat este printre ultimele evenimente sponsorizate de portalul 7777.md. Din 2022, potrivit ultimelor modificări legislative, astfel de acțiuni vor fi interzise.

”Pentru locul 1, am acordat suma de 25 000 de lei, premiul a fost câștigat de FC Izvoraș. Echipa de la Politeh, care s-a plasat pe treapta a 2-a, a luat 15 000 de lei, iar cei de la Starpo vor primi 10 000 de lei pentru locul 3. Acest turneu a fost organizat pentru a încuraja modul sănătos de viață, dar și pentru a contribui la dezvoltarea futsalului”, a dat detalii Ivan Rusu, reprezentantul portalului 7777.md.

Participanții la turneu au lăudat buna organizare a evenimentului, dar și premiile oferite.

”Chiar am rămas surprins de mărimea premiile puse în joc. Chiar mă bucur de acest turneu, de la așa ceva începe totul, de la nivel de amatori, după care ai posibilitate să crești”, spune portarul echipei campioane, Veaceslav Graur.

Roman Potapenco, de la echipa Politeh, ocupantă a locului 2, este convins că, având așa susținere, numărul celor care practică futsalul va crește. 

”Mulțumesc organizatorilor pentru un turneu extraordinar. Este un mare noroc că se organizează campionate de acest gen. E primul eveniment la care nu e necesară o taxă de înregistrare”, susține mijlocașul de la Politeh. 

La rândul său, vicepreședintele Asociației de Futsal din Moldova, Dumitru Tuliuliuc, spune că turneele, de genul celui organizat de portalul 7777.md, ajută la dezvoltarea fotbalului în rândul amatorilor. 

”Cu susținerea NGM Company, am desfășurat repede acest turneu. În doar 3 zile am adunat 16 echipe. Dacă aș face o comparație cu turneele precedente, organizate de noi, aveam nevoie de o lună de zile pentru a le aduna. E meritul partenerului general, care și-a asumat toate costurile”, explică Tuliuliuc.

Acest campionat este printre ultimele evenimente sponsorizate de portalul 7777.md. Din 2022, potrivit ultimelor modificări legislative, astfel de acțiuni vor fi interzise.

Publicitate
Ați depistat o greșeală? Evidențiați cuvântul și apăsați
ctrl
+
enter
21 dec, 2021 17:11
0
686

NGM Company a donat calculatoare în ajun de sărbători Ⓟ

21 dec, 2021 17:11
0
686

De câteva zile, studenții Universității de Stat "Grigore Țamblac" din Taraclia se pot bucura de gadgeturi performante pentru orele de informatică.

Asta datorită partenerului privat al Loteriei Naționale a Moldovei în domeniul loteriilor și pariurilor sportive, care a decis să doneze cinci calculatoare de ultimă generație instituției de învățământ. Fericiți au fost și elevii din gimnaziul satului Ișnovăț, care s-au ales cu un computer și o imprimantă pentru bibliotecă. Valoarea donațiilor este de peste 70 000 de lei.

Până mai ieri, studenții universității din Taraclia utilizau calculatoare vechi de peste 15 ani și chiar erau nevoiți să aducă propriile gadgeturi de acasă pentru anumite prezentări.

"Modelul de calculatoare la care lucram până acum este unul vechi, fiind dificil de utilizat. Aceste calculatoare sunt bine-venite pentru instituția noastră. Cred că ne vor ușura munca la seminare și ne bucurăm foarte mult", a spus studenta Valentina Dornea.

Rectorul Universității, Maria Paslari, a menționat că datorită acestei donații, instituția pe care o conduce va fi mai atractivă pentru studenți.

"Pentru pregătirea viitorilor pedagogi este foarte importantă baza tehnică a instituției. Așa cum calculatoarele noastre au ieșit din uz de mulți ani, tare aveam nevoie de aceste computere. Noi ne-am adresat cu o scrisoare către Loteria Națională și vreau să-i mulțumesc că a reacționat la rugămintea noastră", a declarat rectorul Universității de Stat "Grigore Țamblac" din Taraclia, Maria Paslari.

Un calculator și o imprimantă de ultimă generație au ajuns și la gimnaziul din Ișnovăț, raionul Criuleni. Directoarea instituției de învățământ s-a arătat nespus de bucuroasă de noua achiziție.

"Deja am instalat calculatorul și printerul, care vor fi de ajutor copiilor. Mulțumim Loteriei Naționale pentru așa ajutor în ajun de sărbători. Eu sper că asta o să-i impulsioneze pe copii să vină mai des la bibliotecă – acesta e scopul nostru", a subliniat directoarea gimnaziului din Ișnovăț, Tatiana Ghiorghiță.

Pentru NGM Company astfel de proiecte reprezintă o prioritate.

"În epoca tehnologiilor digitale, accesul la informații este primordial. Cu regret, mai sunt instituții dotate insuficient cu tehnica vitală pentru ca procesul de educație să devină mai eficient. Din acest motiv, nu am stat pe gânduri, când am fost rugați să oferim ajutor instituțiilor de învățământ. Pentru NGM Company responsabilitatea socială se măsoară prin proiecte realizate cu succes, care aduc beneficii reale comunității și oamenilor", a declarat reprezentantul NGM Company, Alexandru Gîscă.

În ultimii trei ani, NGM Company a alocat mai mult de 7 milioane de lei pentru diferite proiecte sociale.

Asta datorită partenerului privat al Loteriei Naționale a Moldovei în domeniul loteriilor și pariurilor sportive, care a decis să doneze cinci calculatoare de ultimă generație instituției de învățământ. Fericiți au fost și elevii din gimnaziul satului Ișnovăț, care s-au ales cu un computer și o imprimantă pentru bibliotecă. Valoarea donațiilor este de peste 70 000 de lei.

Până mai ieri, studenții universității din Taraclia utilizau calculatoare vechi de peste 15 ani și chiar erau nevoiți să aducă propriile gadgeturi de acasă pentru anumite prezentări.

"Modelul de calculatoare la care lucram până acum este unul vechi, fiind dificil de utilizat. Aceste calculatoare sunt bine-venite pentru instituția noastră. Cred că ne vor ușura munca la seminare și ne bucurăm foarte mult", a spus studenta Valentina Dornea.

Rectorul Universității, Maria Paslari, a menționat că datorită acestei donații, instituția pe care o conduce va fi mai atractivă pentru studenți.

"Pentru pregătirea viitorilor pedagogi este foarte importantă baza tehnică a instituției. Așa cum calculatoarele noastre au ieșit din uz de mulți ani, tare aveam nevoie de aceste computere. Noi ne-am adresat cu o scrisoare către Loteria Națională și vreau să-i mulțumesc că a reacționat la rugămintea noastră", a declarat rectorul Universității de Stat "Grigore Țamblac" din Taraclia, Maria Paslari.

Un calculator și o imprimantă de ultimă generație au ajuns și la gimnaziul din Ișnovăț, raionul Criuleni. Directoarea instituției de învățământ s-a arătat nespus de bucuroasă de noua achiziție.

"Deja am instalat calculatorul și printerul, care vor fi de ajutor copiilor. Mulțumim Loteriei Naționale pentru așa ajutor în ajun de sărbători. Eu sper că asta o să-i impulsioneze pe copii să vină mai des la bibliotecă – acesta e scopul nostru", a subliniat directoarea gimnaziului din Ișnovăț, Tatiana Ghiorghiță.

Pentru NGM Company astfel de proiecte reprezintă o prioritate.

"În epoca tehnologiilor digitale, accesul la informații este primordial. Cu regret, mai sunt instituții dotate insuficient cu tehnica vitală pentru ca procesul de educație să devină mai eficient. Din acest motiv, nu am stat pe gânduri, când am fost rugați să oferim ajutor instituțiilor de învățământ. Pentru NGM Company responsabilitatea socială se măsoară prin proiecte realizate cu succes, care aduc beneficii reale comunității și oamenilor", a declarat reprezentantul NGM Company, Alexandru Gîscă.

În ultimii trei ani, NGM Company a alocat mai mult de 7 milioane de lei pentru diferite proiecte sociale.

Publicitate
Ați depistat o greșeală? Evidențiați cuvântul și apăsați
ctrl
+
enter
31 dec, 2021 14:52
0
514

Loteria: Suplinirea minimă a contului de pe 7777.md prin Poșta Moldovei este acum de 20 de lei Ⓟ

31 dec, 2021 14:52
0
514

Distracția virtuală de pe 7777.md se transformă, cu regularitate, în câștiguri grele și foarte reale pentru amatorii de bilete electronice și pariuri sportive. Pentru a le spori comoditatea, din data de 30 decembrie 2021, suma minimă a suplinirii la toate oficiile de la Poșta Moldovei a fost redusă de 10 ori!

Acest lucru înseamnă că, în oricare dintre cele peste 1200 de oficii poștale puteți să vă supliniți contul cu cel puțin 20 de lei ca să vă încercați norocul, distractiv, cu biletele electronice de loterie de pe 7777.md sau să faceți pariuri sportive. Suma maximă ce poate fi depusă în cont prin Poșta Moldovei a crescut, de asemenea, și este acum de 100 000 de lei. Tranzacțiile se procesează în doar câteva minute și, respectiv, în scurt timp, veți putea savura lumea fabuloasă a distracției online de pe 7777.md.

Mai mult, până în data de 10 ianuarie 2022, portalul oferă în dar 200 de lei pentru joc la înregistrare pe site. Tot ce trebuie să faceți este să vă creați un profil și primiți, imediat, 200 de lei în contul bonus.

Este foarte ușor să-ți găsești câștigul pe 7777.md, unde în fiecare zi aduce promoții generoase, bonusuri și oferte pentru biletele electronice, încărcate cu câștiguri de până la 10 000 000 de lei, dar și pariuri pe cele mai așteptate evenimente sportive din lume.

Acest lucru înseamnă că, în oricare dintre cele peste 1200 de oficii poștale puteți să vă supliniți contul cu cel puțin 20 de lei ca să vă încercați norocul, distractiv, cu biletele electronice de loterie de pe 7777.md sau să faceți pariuri sportive. Suma maximă ce poate fi depusă în cont prin Poșta Moldovei a crescut, de asemenea, și este acum de 100 000 de lei. Tranzacțiile se procesează în doar câteva minute și, respectiv, în scurt timp, veți putea savura lumea fabuloasă a distracției online de pe 7777.md.

Mai mult, până în data de 10 ianuarie 2022, portalul oferă în dar 200 de lei pentru joc la înregistrare pe site. Tot ce trebuie să faceți este să vă creați un profil și primiți, imediat, 200 de lei în contul bonus.

Este foarte ușor să-ți găsești câștigul pe 7777.md, unde în fiecare zi aduce promoții generoase, bonusuri și oferte pentru biletele electronice, încărcate cu câștiguri de până la 10 000 000 de lei, dar și pariuri pe cele mai așteptate evenimente sportive din lume.

Publicitate
Ați depistat o greșeală? Evidențiați cuvântul și apăsați
ctrl
+
enter
29 dec, 2021 14:52
0
841

Loteria: Încă două zile pentru a câștiga premiile feerice din Calendarul de Crăciun Ⓟ

29 dec, 2021 14:52
0
841

Numărătoarea inversă a început! Mai aveți la dispoziție 2 zile pentru a câștiga premiile de vis din Calendarul de Crăciun. Grăbiți-vă să îndepliniți misiunile captivante de pe 7777.md și să acumulați simbolurile necesare în bradul nostru de sărbătoare.

Poate la sfârșit de an chiar dvs. câștigați o casă, mașină, călătorie în jurul lumii, gadgeturi utile și sume frumușele de bani. Campania e generoasă, cu un fond de premiere de 3 000 000 de lei.

Totodată, vă reamintim că am prelungit super promoția noastră până în data de10 ianuarie. În ciuda faptului că acest calendar oferă 31 de simboluri până la sfârșitul lunii decembrie, misiunile lui pot fi finalizate până în data de 10 ianuarie. Fiecare misiune îndeplinită, la rândul său, vă oferă un simbol suplimentar în pușculița cu premii.

Astfel, chiar dacă nu reușiți să câștigați un premiu în Calendarul de Crăciun, puteți conta pe bonusuri. După ce adunați 60 de simboluri, primiți un bonus frumos de 500 de lei pentru joc. Iar dacă veți colecta 100 de simboluri, obțineți bonus de 1 000 de lei.

Simțiți din plin magia sărbătorilor și visurilor realizate cu feericul Calendar de Crăciun de pe 7777.md! 

Poate la sfârșit de an chiar dvs. câștigați o casă, mașină, călătorie în jurul lumii, gadgeturi utile și sume frumușele de bani. Campania e generoasă, cu un fond de premiere de 3 000 000 de lei.

Totodată, vă reamintim că am prelungit super promoția noastră până în data de10 ianuarie. În ciuda faptului că acest calendar oferă 31 de simboluri până la sfârșitul lunii decembrie, misiunile lui pot fi finalizate până în data de 10 ianuarie. Fiecare misiune îndeplinită, la rândul său, vă oferă un simbol suplimentar în pușculița cu premii.

Astfel, chiar dacă nu reușiți să câștigați un premiu în Calendarul de Crăciun, puteți conta pe bonusuri. După ce adunați 60 de simboluri, primiți un bonus frumos de 500 de lei pentru joc. Iar dacă veți colecta 100 de simboluri, obțineți bonus de 1 000 de lei.

Simțiți din plin magia sărbătorilor și visurilor realizate cu feericul Calendar de Crăciun de pe 7777.md! 

Publicitate
Ați depistat o greșeală? Evidențiați cuvântul și apăsați
ctrl
+
enter
31 dec, 2021 16:10
0
467

NGM Company a donat 1 000 de teste rapide pentru COVID-19 preturii Ciocana Ⓟ

31 dec, 2021 16:10
0
467

La revenirea din vacanța de iarnă, angajații nevaccinați din școlile din sectorul Ciocana al capitalei nu vor trebuie să achite din buzunarul propriu bani pentru testele obligatorii la detectarea Covid-19. NGM Company, partenerul privat al Loteriei Naționale a Moldovei în domeneniul loteriilor și pariurilor sportive, a oferit preturei sectorului Ciocana 1000 de teste rapide antigen.

Pentru profesori, aceste teste sunt o adevărată povară - spune pretorul sectorului Ciocana, Sinilga Școlnic: ”Acest lot de teste este foarte important pentru sectorul Ciocana, din motivul că avem foarte multe școli și în ele activează foarte mulți profesori cadre didactice care nu-si permit să-și facă testul odată la 3 saptamani este salariul mic, și eu sper că vor fi de bun augur pentru cadrele didactice și vor avea un impact pozitiv”.  

”NGM Company, partenerul privat al loteriei nationale în domeniul loteriilor și pariurilor sportive a oferit preturii sectorului Ciocana din municipiul Chișinău un lot de 1000 de teste rapide Antigen, valoarea lotului este de 90 de mii de lei”, a subliniat reprezentantul NGM Company, Alexandru Gîscă.

Nu este pentru prima dată când NGM Company oferă ajutor instituțiilor de stat și populației pentru a combate COVID-19. Astfel, spitalul raional Soroca și Institutul de Medicină Urgentă au primit câte un aparat performant de ventilație artificială a plămânilor. Toate spitalele raionale din țară au beneficiat de donații sub formă de echipament de unică folosință – măști, combinezoane, mănuși, dar și dezinfectanți, iar mai mult de 8000 de familii din toată țara au primi colete cu produse alimentare.

Recent, a fost realizat proiectul Loteria Vaccinării în raionul Taraclia. Pe parcursul a 40 de zile, 96 de persoane care s-au vaccinat contra COVID 19 au obținut câștiguri de 1 mie, 10 mii și 50 de mii de lei. Ca urmare, numărul persoanelor vaccinate în raionul Taraclia practic s-a dublat.

De la 1 ianuarie 2022, NGM Company nu va mai putea continua proiectele sale sociale. Acest lucru este imposibil ca urmare a modificărilor la lege, operate de Parlament.

Pentru profesori, aceste teste sunt o adevărată povară - spune pretorul sectorului Ciocana, Sinilga Școlnic: ”Acest lot de teste este foarte important pentru sectorul Ciocana, din motivul că avem foarte multe școli și în ele activează foarte mulți profesori cadre didactice care nu-si permit să-și facă testul odată la 3 saptamani este salariul mic, și eu sper că vor fi de bun augur pentru cadrele didactice și vor avea un impact pozitiv”.